Як зменшити податок на нерухомість власнику квартири?

Дата публікації: чт, 10/15/2020 - 15:04

Питання:

Я власниця квартири на 72 кв.м. і зі мною проживають 2 дітей. Я маю сплачувати податок за 12 кв.м. лишніх, це ж повний абсурд, я квартиру брала в кредит,сплачувала великі відсотки, діти були малі, зараз неповнолітня одна дитина,чому я маю сплачувати цей податок, невже 3 осіб на 72 кв.м. це розкіш? Допоможіть розібратися, дякую. Зробити власниками дітей коштує в нотаріуса дорого і пояснили, що вони і так успадкують квартиру, бо прописані в ній.


Відповідь:

Варіантів всього два: або платити податок на нерухомість, або робити спввласниками дітей/дитину, таким чином зменшуючи площу, що належить кожному, і позбавлятися від обов`язку сплати цього податку.

Давайте тепер розберемось детальніше:

  • ставка податку 1,5% від мінімальної з/п, тобто 4723*1,5%=70грн.85коп за кожен метр.
  • за 12 лишніх метрів потрібно сплатити за рік: 12*70,85=850грн.20коп.
  • в 2019 році мін. зарплата була 4173 грн, отже податок за 2019 рік буде 751грн20коп.
  • обов`язок зі сплати податку виникає на підставі ППР (податкове повідомлення-рішення) , яке податкова повинна надіслати до 01.07. Ви на протязі 60-ти днів повинні його сплатити. В разі якщо органи ДПС "забули" надіслати ППР, то відповідно до п.266.10.2 Податкового Кодексу України, у разі якщо контролюючий орган не надіслав податкове повідомлення-рішення до 1 липня, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату. Тобто не надіслали - можете нікуди не йти і нічого не платити.
  • теоретично, Податкова може згадати про Вас пізніше. Але якщо протягом 1095 днів (три роки) рішення так і не вручене, то і зобов`язання платити “зникає”.

Наприклад, я теж живу в дещо подібних умовах, і мені ще жодного разу не приходило ППР зі сплати податку, тому й нічого не плачу.

Отже:

  • якщо ППР не приходить, то немає необхідності платити податок і немає необхідності щось змінювати.
  • якщо ППР приходить, то потрібно порахувати, що вигідніше: платити податок чи оформляти дітей співвласниками.

 

Юрист Дмитро Дончак
 
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства
 

Схожі публікації

відео / фото