Як змінилися в Україні тарифи і норми споживання «блакитного палива»

Дата публікації: пт, 02/08/2019 - 10:35

Видання Хвиля.net розповіло, як змінилися в Україні газові тарифи і норми споживання «блакитного палива».

Так, Кабмінет Міністрів України прийняв рішення встановити норми 3,29 кубометра газу на людину в місяць для будинків без лічильників. Обсяг 3,3 кубометра встановили в 2016 році. Однак за рішенням суду його скасували і в дію вступили старі, збільшені норми споживання.

Уряд встановив, що з 9 серпня 2018 року в Україні діють нові обсяги споживання газу в будинках без лічильників. З 9 серпня 2018 року діють такі норми споживання газу в будинках без лічильників:

  • Газова плита і центральне гаряче водопостачання: 3,29 кубометра газу на людину в місяць
  • Газова плита без гарячого водопостачання: 5,39 кубометра газу на людину в місяць
  • плита Газова та водонагрівач: 10,49 кубометра газу на людину в місяць

Крім того, уряд зобов'язав НАК «Нафтогаз України» зайнятися питанням обліку газу, щоб в кожній оселі жителів України був встановлений лічильник. Це дозволить зменшити корупцію і розкрадання газу.


Також, багато українців можуть втратити пільги: Кабмін  почав відсіювати субсидиантов. Правила надання державної допомоги істотно посилилися.

Оскільки умови для громадян посилюються, тисячі сімей можуть втратити субсидії.
Уряд затвердив зміни до програми по монетизації субсидій. У новому розпорядженні визначаються умови, при яких українців позбавлять субсидій.

Так, згідно нового закону, тепер українці, які мають заборгованість за компослуги за 30 днів, можуть втратити пільги. Раніше субсидію забирали за борги за два місяці.

znaj

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)