Як зробити ставку на спорт і втратити все

Дата публікації: чт, 08/08/2019 - 16:15

В Україні розпочинається новий футбольний сезон, а разом з ним зростає популярність букмекерських контор.

І хоча чинним законодавством, а саме Законом “Про заборону грального бізнесу в Україні” https://u.to/nJAIFg їх діяльність є забороненою, такі компанії успішно працюють у нашій країні. Адже формально цей бізнес чудово вкладається у визначення “лотерея тото” https://u.to/UpAIFg – лотерея, переможці в якій визначаються залежно від вгадування результатів випадкових подій у різних видах професійних та (чи) аматорських змагань, що включені до опублікованої програми тиражу лотереї. І така “лотерея” начебто і не є букмекерською діяльністю, а тому не підпадає під заборону.

При цьому з дрібнішим гральним бізнесом наша держава бореться, і навіть застосовує до нього чималі санкції https://u.to/CpAIFg.

Але після прийняття Рішення Європейського суду з прав людини “СВІТ РОЗВАГ, ТОВ ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ” https://u.to/OI4IFg електронні казино та власники гральних автоматів знову отримали шанс вийти із тіні.

Але фактично навіть ставка у начебто легальній букмекерській конторі не гарантує вам того, що ви дійсно отримаєте виграш.

Наприклад, у справі №184/1940/18 https://u.to/OI4IFg щасливчик з м.Покров виграв на ставках понад 130 000 гривень. От тільки отримати свій виграш він не зміг через невідповідність персональних даних: вигаданий нікнейм аккаунту не співпадав зі справжнім іменем гравця.

Справа дійшла до Верховного Суду, який не став на сторону позивача: до позовних матеріалів не долучено жодного доказу, який би свідчив про наявність фактичних договірних чи будь-яких інших правовідносин між позивачем та відповідачами та наявність у відповідачів будь-яких зобов’язань відносно позивача. При цьому, долучений до матеріалів справи скріншот з веб-сторінки не може вважатись належним доказом на підтвердження таких обставин, оскільки в останньому не зазначено із якого веб-сайту здійснено таке викопіювання, не підтверджено і не доведено, що нікнейм «максим ромашов» належить саме позивачу, а марка PARI MATCH належить ТОВ «Парі Матч».

Більше того, бажання зробити ставку та отримати примарний виграш інколи штовхає людей на вчинення злочину. Наприклад, у справі №348/1187/18 https://u.to/yo0IFg горе-гравець, що “позичив” кошти із каси роботодавця, був засуджений за ч.1 ст.191 КК України. До речі, його ставка на матч «Барселона - Рома» не зіграла, у зв`язку з чим всі гроші були втрачені.

А от у справі № 5-5053ск15 https://u.to/io0IFg лейтенант, зробивши ставку на спорт, був засуджений за ч. 2 ст. 410 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років. Він також вирішив поставити на подію не свої кошти, а гроші військової частини, виділені на виплату грошового забезпечення та винагороди за участь у проведенні АТО військовослужбовцям військової частини.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)