Як з’ясувати площу ділянки, яка переходить у власність разом з будинком?

Дата публікації: вт, 10/20/2020 - 23:17

 

Рішення ВС у справі №689/26/17 https://cutt.ly/vgaDU8G
 

Позивач у справі №689/26/17 просив суд визнати право власності на земельну ділянку.

Обґрунтував тим, що у 2002р. за договором дарування отримав у власність житловий будинок. Однак, як з’ясувалось, у 2000р. дарувальник приватизував ділянку для обслуговування будівлі.

На думку позивача, право власності на землю перейшло до нього разом з нерухомістю.

З цього приводу Велика Палата ВС зазначила наступне.

Згідно із ч.1 ст.120 Земельного кодексу (у відповідній редакції) особи, які набули право власності на будівлю або споруду, стають власниками земельної ділянки на тих умовах, на яких вона належала попередньому власнику.

Тож у даній справі правильним є висновок про те, що особа разом з будинком набула і право власності на ділянку, на якій він розміщений та яка необхідна для його обслуговування, однак, суди по-різному підійшли до визначення її площі.

Ст.39 ЗК визначає, що використання земель житлової та громадської забудови здійснюється згідно з генеральним планом населеного пункту, планом земельно-господарського устрою, регіональними та місцевими правилами забудови.

Укладаючи договір щодо відчуження будинку, сторони не могли не розуміти, що користування будинком неможливе без використання ділянки, достатньої для його розміщення й обслуговування.

Оскільки сторони не обумовили розмір ділянки, яка переходить у власність позивача, під час розгляду справи необхідно з'ясувати дійсні наміри сторін щодо такого розміру.

Для цього слід встановити, який розмір ділянки для розміщення і обслуговування будинку є нормативно визначеним у місцевості, а також з'ясувати, чи використовує відповідач ділянку, яку саме її частину та для якої мети.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото