Які докази фіксує відеозапис з нагрудної камери

Дата публікації: вт, 07/30/2019 - 10:52

Справа №216/5226/16-а (2-а/216/33/17)

https://u.to/z-H0FQ

Позивач звернувся до суду з позовом та просив визнати незаконною та скасувати постанову інспектора патрульної поліції про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладення стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255,00 гривень.

Суд першої інстанції позов задовольнив, апеляція підтримала це рішення.

Зі слів позивача, подія відбулася наступним чином. Він рухався про проїжджій частині з мінімальною швидкістю, пропускав потік автотранспорту, який рухався у поточному русі, щоб здійснити перелаштування у ліву смугу руху. Не мав наміру зупиняти авто. Однак Відповідач перегородив шлях своїм автомобілем, й змусив його зупинитись.

Відповідач склав постанову та вказав, що водій порушив п.15.9 «и» ПДР зупинка забороняється ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Однак, замір відстані на місці вчинення правопорушення ніхто не провів, тому докази для притягнення особи до адміністративної відповідальності відсутні.

❗️ Доказом порушення ПДР не може бути відеозапис з нагрудної камери поліцейського, якщо він не відображає відомостей про вчинення правопорушення, а лише містить процесуальну послідовність винесення постанови.

Аналогічна правова позиція в Постанові ВС 08.02.2018 у справі 760/3696/16-а.

Таким чином, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)