Які підвищення акцизів та зборів очікувати найближчим часом?

Дата публікації: вт, 11/06/2018 - 11:11

Останнім часом чи не єдиним способом латання бюджетної прірви вважається підвищення ставок акцизів та рентних зборів. Не зраджують цій традиції в Міністерстві фінансів і цього року.

Так, у проекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (№ 9260) під покращенням адміністрування окремих податків і зборів розуміється насамперед перегляд їх ставок.

Зокрема, планується збільшити з 1.07.2019 ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%. Екологічний податок може зрости вже з Нового року аж у 25 разів — з 0,41 до 10 грн./т, із щорічним підвищенням далі ще на 5 грн./т до 2023 року.

Збільшаться ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди – на 0,8 

відсоткових пункти. А за спеціальне використання лісових ресурсів доведеться платити у половину більше.

Для того, аби перекрити «сірий» імпорт операторів поштового зв'язку та експрес-перевізників зобов’яжуть стягувати ПДВ з товарів, що ввозяться до країни, сумарна фактурна вартість яких в одному відправленні для одного одержувача перевищує еквівалент 100 євро. Щоправда, на півроку введуть перехідний період, коли податок нараховуватимуться тільки з пересилань вартістю понад 150 євро.

Закон і бізнес

 

Схожі публікації

відео / фото