Які податки сплачуються при переході права власності на майно в порядку спадкування?

Дата публікації: пт, 03/06/2020 - 10:26

У випадку спадкування майна необхідно враховувати також і фіскальний аспект. Тобто, які податки необхідно буде сплатити при переході права власності на майно в порядку спадкування?

Загалом ставки податків на успадковане майно залежать від залежать від ступеня споріднення спадкоємця зі спадкодавцем, їх резидентського статусу, об’єкта спадщини та належності спадкоємця окремій, визначеній Податковим кодексом України, категорії громадян (фізична особа, яка є інвалідом І групи; дитина-сирота; дитина, позбавлена батьківського піклування; дитина-інвалід).

Так, при успадковуванні майна членами сім’ї спадкодавця першого (його батьки, його чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені) та другого (його рідні брати та сестри, його баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки) ступенів споріднення встановлюються нульові ставки податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Рухоме та нерухоме майно, а також грошові кошти, які успадковуються інвалідом 1-ої групи, дітьми – сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування також не оподатковуються.

Для осіб, які не відносяться до двох зазначених категорій встановлені ставки оподаткування в розмірі 5% ПДФО та 1,5% військового збору.

При успадкуванні від нерезидента (іноземця) встановлені ставки оподаткування в розмірі 18% ПДФО та 1,5 % військового збору.

Юридичне бюро "Лінія права"

Схожі публікації

відео / фото