Якої шкоди економіці може завдати COVID-19: прогноз від McKinsey&Company (інфографіка)

Дата публікації: ср, 03/18/2020 - 14:08

У 2020 році на світ чекає рецесія – помірний спад виробництва і уповільнення темпів економічного зростання. Приводом для цього стало поширення коронавірусу SARS-CoV-2, який привів до пандемії хвороби COVID-19.

Так, 11 березня про початок економічної кризи оголосила Естонія, а слідом за нею і Україна. За прогнозами аналітичної компанії JP Morgan, до липня 2020 року шкоди зазнають економіки США і Європи в цілому, що пов'язано зі зниженням споживчого попиту.

Одна з найбільших консалтингових компаній McKinsey & Company передбачає три сценарії розвитку економічної кризи – від найбільш оптимістичного до песимістичного:

  • якщо спалахи хвороби згасатимуть відносно швидко, зниження глобального зростання ВВП досягне 0,3 – 0,7% в 2020 році.

  • якщо спалахи хвороби будуть згасати повільно, зниження споживчого попиту може уповільнити зростання світової економіки на 1,8 – 2,2% замість 2,5%, передбачених на початку року.

  • якщо в світі настане глобальна пандемія нового коронавірусу, то це призведе до зниження зростання ВВП на 2,5% і більше.

Виходячи з цих даних, McKinsey & Company оцінила, які наслідки кризи очікують основні сфери економіки і за який період вони можуть відновитися.

Нижче – інфографіка з перекладом дослідження консалтингової компанії від Minfin.com.ua.  

фото


фото
Мінфін

Схожі публікації

відео / фото