Якщо лікар-стоматолог надавав послуги без відповідної ліцензії, яка відповідальність?

Дата публікації: сб, 04/18/2020 - 11:49

Питання:

Я лікар-стоматолог працювала в Україні і вже більше 2 років проживаю закордоном. Тепер на мене подали в суд. Я надавала послуги в орендованому кабінеті без ліцензії. Що тепер буде зі мною? Угоди між пацієнтом і мною не має.


Відповідь:

В Україні передбачена адміністративна відповідальність за надання стоматологічних послуг без ліцензії. Штраф має право накласти або податковий орган, або орган МОЗ або місцевий суд.

Зокрема, згідно ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), -

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів ( от 17 000 до 34 000 грн.) доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Однак, у зв’язку з тим, що Ви вже 2 роки не проживаєте в Україні, суд може розглянути справу про адміністративне правопорушення, визнати Вас винною та закрити справу за п.7 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.

Для прикладу у рішенні суду щодо притягнення винної особи до відповідальності  через роботу стоматологом без ліцензії суд прийшов до висновку:

«Але в той же час, визнавши ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення приходжу до висновку, що минули строки накладення стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, яка встановлює, що якщо справи підвідомчі судді, що має місце в даному випадку, то стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Отже, станом на час розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення вже спливли, а тому, визнавшиОСОБА_1 винним, керуючись змістом п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, в частині накладення адміністративного стягнення провадження в справі слід закрити….»

Для прикладу, можете ознайомитись з рішенням суду за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/69982371

Що стосується кабінету, який Ви брали в оренду. Ніяких правових наслідків для права власності на приміщення для власника не наступає.

ава
 
Адвокат Олена Музика
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото