Якщо перевірка не проводилась більше 3 років. Який термін зберігання документів?

Дата публікації: пн, 10/29/2018 - 12:35

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів, необхідних для здійснення контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого Податковим кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Якщо документи пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження, прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш 1095 днів (2555 днів – для контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності.

Отже, документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки.

Документи, необхідні для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням зберігаються 2555 днів.

Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку, передає їх до архіву.

Якщо документи пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи зберігаються до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів (2555 днів для контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності.

Зазначена норма передбачена п. 44.1, п. 44.3 , п. 44.4 ст. 44 Податкового кодексу.

За матеріалами сайта ДФС у Запорізькій області 

Схожі публікації

Контролюючі органи мають право одночасно здійснювати декілька видів перевірок суб’єкта господарювання
ДФС включила до плану-графіку перевірок на 2019 рік 5 тис. суб’єктів господарювання
Податкова перевірка без ознайомлення з наказом про її проведення
ПОДАТКОВІ СПОРИ: первинні документи, наказ та акт перевірки платника податку
Податкова перевірка за ініціативою платника податків: доцільність проведення
Операція «Бастіон»: «білому» бізнесу боятися нічого, акцент – виключно на схеми
Коли в гості завітала ДФС: що податківці перевіряють з трансфертного ціноутворення
ДФС запустила для тестування електронний чек (e-Receipt)
Про реєстрацію платників акцизного податку та акцизних складів
Які документи необхідно подати платнику податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку за орендну житла?

Галерея (відео/фото)