Якщо змінили організацію праці, працівнику мають запропонувати посаду за спеціальністю

Дата публікації: пн, 09/23/2019 - 11:40

У справі №442/61/16 https://u.to/U2tbFg працівник звернувся із позовом до ДП «НЕК «Укренерго» про скасування наказу, поновлення на роботі та зобов`язання вчинити дії.

Зазначив, що був звільнений у зв`язку зі змінами в організації виробництва і праці на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП. Вважає наказ незаконним, оскільки посаду скорочено не було, а лише змінено назву.

Місцевий суд вимоги задовольнив частково, але суд апеляційної інстанції у позові відмовив.

Остаточних висновків дійшов КЦС ВС.Згідно з ч.2 ст.40 КЗпП звільнення з підстав, зазначених у п. 1,2 і 6, допускається при неможливості перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

При звільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується їх переважне право на залишення на роботі.

Власник є таким, що виконав вимоги ч.2 ст.40 КЗпП, якщо запропонував вакантну посаду за відповідною професією чи іншу роботу, яку працівник може виконувати з урахуванням кваліфікації.

Оскільки позивачу пропонували посаду старшого державного інспектора при наявній вакантній посаді начальника відділення, вимоги КЗпП дотримані не були.

Встановлено, що ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» перетворено в інспекцію Держенергонагляду у Західному регіоні без змін функціональності, тобто відбулось лише перейменування. Відповідно, при реорганізації шляхом перетворення згідно з ч.4 ст.36 КЗпП трудовий договір має бути продовжений.

Тож висновок місцевого суду про поновлення позивача на посаді начальника відділення, з якої його звільнили, є вірним.

Повний текст рішення справи №442/61/16 https://u.to/U2tbFg

ZakonOnline

Теґи

Схожі публікації

відео / фото