ЄСПЛ: суди зобов’язані оцінити ризики настання тяжких наслідків для здоров’я осіб у разі їх екстрадиції

Дата публікації: пн, 08/09/2021 - 18:16

 

Правова позиція ЄСПЛ у справі «KHACHATUROV проти Вірменії», заява № 59687/17 https://cutt.ly/RQaeKbC

Заявник скаржився, що прийняття рішення про його екстрадицію до Росії, враховуючи його стан здоров'я, піддасть значному ризику настання тяжких наслідків для його життя та фізичного благополуччя.

ЄСПЛ дійшов таких висновків.

 

В контексті вивезення важкохворих осіб, органи держави, згідно зі ст.3 зобов'язані захищати цілісність таких осіб - зобов'язання, яке виконується насамперед за допомогою здійснення оцінки відповідних ризиків їх здоров’ю.

У контексті цієї оцінки заявники повинні представити докази, які демонструють, що існують суттєві підстави вважати, що, застосування заходів, на які скаржаться, становитиме реальний ризик настання тяжких наслідків для їх здоров’я всупереч ст.3.

При цьому важливо забезпечити існування відповідної національної правової бази та процедури, згідно з якою виконання наказу про передачу особи іншій державі залежатиме від оцінки медичного стану відповідної особи.

В цій справі заявник надав детальну медичну інформацію, отриману від різних лікарів, об’єктивні докази, що свідчать про особливу серйозність стану його здоров'я та можливі суттєві та незворотні наслідки, до яких може призвести його передача, проте суди, досліджуючи законність рішення про його екстрадицію належним чином не оцінили ризики, що можуть спричинити такі наслідки.

Суд вважав, що було достатньо інформації, щоб зробити висновок, що, враховуючи особливо поганий стан здоров'я заявника, його передача, навіть у супроводі лікаря, призвело б до реального ризику настання тяжких наслідків для його здоров’я під впливом ст.3.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

В Україні набув чинності закон щодо спрощення екстрадиції
Как найти формуляр заявления в Европейский суд по правам человека?
ЄСПЛ присудив компенсацію за занадто тривалий судовий розгляд справи
Чи є адвокатською таємницею листування адвоката з клієнтом у смартфоні: міжнародна практика
Суд в Германии отказал Украине в экстрадиции Александра Онищенко
ЄСПЛ: хто має визначити чи є адвокатською таємницею листування адвоката з клієнтом у смартфоні?
ЄСПЛ: держава зобов’язана вжити заходів щодо осіб, які систематично порушують правила дорожнього руху
Виключення дітей з дошкільних навчальних закладів та штрафи на батьків за відмову від вакцинації не є порушенням прав - ЄСПЛ
Виконання рішень ЄСПЛ в Україні - процедура та проблемні питання
ЕСПЧ признал нарушением постоянное ношение осуждённым наручников вне камеры

відео / фото