Юристи роз'яснили алгоритм дій під час вимагання поліцією ковідного сертифікату

Дата публікації: чт, 10/28/2021 - 09:51

 

В разі, якщо поліція вимагає пред'явити або перевірити "ковідний сертифікат" юристи пропонують наступний алгоритм дій.

 

Заявляєте про те, що: Наказ МОЗ, постанова Кабміну про ковід-19 порушують конституційні права і свободи людини. Посилаєтесь на Закони!

Конституція України.

Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу! Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй!

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

 

Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров’я".

Стаття 39-1. Право на таємницю про стан здоров'я

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

 

Цивільний кодекс України.

Стаття 286. Право на таємницю про стан здоров'я

1. Фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.

2. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування фізичної особи.

3. Фізична особа зобов'язана утримуватися від поширення інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, яка стала їй відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків або з інших джерел.

4. Фізична особа може бути зобов'язана до проходження медичного огляду у випадках, встановлених законодавством.

 

Поліція не уповноважена перевіряти ковідні сертифікати у громадянина! В Законі України "Про поліцію" відсутні такі повноваження! Поліція не має права перевіряти їх, бо це - перевищення службових повноважень поліцейських.

 

Кримінальний Кодекс України.

Стаття 365. Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу

1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб, - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Задайте запитання: "Назвіть статтю Закону України "Про поліцію", де ви уповноважені таке робити"? Її немає!

Посилання на постанову Кабміну поліцейським є безпідставним, бо вона суперечить Конституції України і його повноваження прописані не в постанові Кабміну, а в Законі України "Про поліцію"!

Будь-яку інформацію про стан мого здоров'я поліція може отримати тільки за ухвалою суду!

 

Якщо захочуть скласти на Вас протокол (жодні заяви не підписувати), викликаємо слідчу оперативну групу (СОГ) і складаємо заяву про злочин (вчинення кримінального правопорушення за статтею Кримінального кодексу України "Про перевищення владних або службових повноважень працівником правоохоронного органу" стаття 365. Це передбачає посадку в тюрму!

Схожі публікації

відео / фото