З 1 червня 2018 року в податковій декларації з ПДВ відбудуться зміни

Дата публікації: пн, 05/07/2018 - 18:27

Наказом Мінфіну України від 23.03.2018 р. № 381 внесено зміни до власного наказу від 28.01.2016 р. № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Згідно з документом, таблиця 1.2 Розрахунку коригування сум податку на додану вартість (Д1) додатка 1 та таблиця 1.2 Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) додатка 5 до податкової декларації з ПДВ, заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається податкова декларація з податку на додану вартість.

Також внесено зміни до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.  Зокрема, передбачено, що у таблиці 1 (ДС9) (додаток 9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з податку на додану вартість з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний період, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У разі формування суми податкових зобов’язань за звітний період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Відомості про суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

У разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (періоді та незареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1).

Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01.07.2015 р. та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

Наказ починає діяти з першого числа місяця, що настає за місяцем його опублікування. Так як наказ Мінфіну №381 опублікований  4 травня в «Офіційному віснику України» №35/2018, оновлену форму декларації з ПДВ слід буде застосовувати вже в процесі звітування за червень 2018 року.

Джерело: Бухгалтер 24

 

Теґи

Схожі публікації

УВАГА! Шахраї діють від імені Міністерства фінансів
Скасовано дублювання документів та проставлення печатки під час подачі до органів державної влади
Уряд схвалив утворення територіальних органів Податкової служби
Кошти, перераховані компанією-нерезидентом на користь її представництва в Україні, не є об’єктом оподаткування ПДВ
Україна піднялася у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості Open Budget Index
Коли рішення фіскально-контролюючого органу вважається належним чином врученим платнику податку?
Фінмоніторинг по-новому: перевірятимуть менше, а каратимуть жорсткіше (інтерв'ю міністра фінансів О. Маркарової)
Підприємство зареєструвалось платником єдиного податку 3-ї групи. Умови реєстрації платником ПДВ
Мінфін запроваджує новий механізм монетизації субсидій
Які підвищення акцизів та зборів очікувати найближчим часом?

Галерея (відео / фото)