З боржника можливо стягнути все майно, в т.ч. не зареєстроване, якщо воно зазначено у виконавчому листі

Дата публікації: пт, 02/28/2020 - 13:14

Позиція Верховного Суду
З боржника можливо стягнути ВСЕ МАЙНО, в т.ч. НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНЕ в установленому законом порядку, якщо таке майно зазначено у виконавчому листі.


У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про стягнення такого майна.

Відповідно до ЦПК питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Задовольняючи подання державного виконавця, суд першої інстанції, з висновком якого погодився й апеляційний суд, дійшов правильного висновку про те, що боржник є власником частини домоволодіння, разом із тим це право боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, що перешкоджає виконанню судового рішення.

Посилання боржника на те, що звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюються у разі відсутності у боржника достатніх коштів чи рухомого майна є безпідставними, оскільки державний виконавець в ході проведення виконавчих дій має звернути стягнення на усе майно, що зазначене у виконавчому документі, і порядок звернення стягнення у даному випадку значення немає.

Доводи касаційної скарги щодо неможливості звернення стягнення на частку у праві спільної сумісної власності є у цьому разі необґрунтованими, оскільки розмір частини домоволодіння, на яке звернуто стягнення, вже визначено судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Крім того, засади рівності часток подружжя у спільній сумісній власності передбачені приписами Сімейного кодексу.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87485250

Адвокатське Об‘єднання «Аспект»

Схожі публікації

відео / фото