З ким буде проживати дитина після розлучення батьків

Дата публікації: пн, 07/08/2019 - 12:09

Мати подала позов до Суду про відібрання малолітньої дитини та визначення постійного місця проживання дитини. У свою чергу Батько теж подав зустрічний позов про визначення постійного місця проживання дитини.

Так у справі №182/2037/17  суди першої та апеляційної інстанції стали на бік матері, пославшись на наявність у неї задовільних житлово-побутових умов та джерела доходу.

Перш за все, для ВС визначальним став факт проживання сина з батьком з самого народження та його прихильність до батька, бабусі та дідуся, з якими він проживає.

Крім того, обставиною, за якої суди надали матері перевагу у вихованні сина, було влаштування нею сина до дитячого садка, що на думку судів свідчить про прагнення матері до найкращої соціальної адаптації дитини та її розвитку у колективі однолітків, що зі сторони батька не проявлялося.

Парадоксально, але суди не з’ясували, чи буде відповідати гармонійному розвитку та інтересам дитини, якій було лише 2 роки та яка мала певні захворювання, відвідування дошкільного закладу та чи є це пріоритетним для висновку про дотримання найкращих інтересів дитини при передачі її для виховання матері.

Загалом, ВС зауважив, що матеріально-побутове забезпечення батьків має враховуватися, але не є визначальним у вирішенні питання про визначення місця проживання дитини, оскільки судам перш за все слід брати до уваги інші критерії. 

Тому, Суд постановив задовольнити Касаційну скаргу батька частково, а справу передати на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)