За пошкодження посилки за 500 грн Нову Пошту оштрафували майже на 326 млн грн

Дата публікації: ср, 07/07/2021 - 17:29

 

Реагуючи на скарги громадян, з метою захисту прав споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю) були проведені позапланові перевірки окремих відділень ТОВ «НОВА ПОШТА» у м. Харків та м. Чугуїв.

Як повідомляється на сайті Служби в ході перевірок суб’єктом господарювання не були надані документи, пояснення, необхідні для повного та всебічного розгляду звернень громадян та проведення позапланових перевірок, у зв’язку з чим перевірити факти, викладені у зверненнях, було неможливим. Таким чином ТОВ «НОВА ПОШТА» створило перешкоди перевіряючим.

Відповідно до ЗУ «Про захист прав споживачів», ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а також Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства України ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області на ТОВ «НОВА ПОШТА» були накладені адміністративні штрафи та адміністративно-господарські стягнення.

Загальна сума штрафних санкцій склала 325 851 634 грн. 80 коп.

 

В свою чергу дану подію прокоментували у Новій Пошті, виклав свою версію у коментарі на Фейсбук.

"Навесні Держпродспоживслужба дійсно приходила з перевіркою до відділення Нової пошти. Приводом до перевірки стала скарга клієнта про пошкодження посилки на суму 500 гривень. Працівники служби затребували документи у керівника відділення, який не є уповноваженою особою, та який запропонував звернутися до керівництва компанії. Уповноважені особи Держпродспоживслужби розцінили ці дії як створення перепон для проведення перевірки. Хоча за законом перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі всі документи по перевірці.

У результаті на Нову пошту був накладений штраф на необгрунтовано велику суму. Компанія зараз оскаржує його в судовому порядку".

 

відео / фото