Загубили паспорт? Порядок відновлення та необхідні документи (заяви)

Дата публікації: пн, 12/02/2019 - 11:46

Багато хто стикався з проблемою, коли вкрали паспорт або просто загубили.

Незалежно з якої причини паспорт зник, неприємний осад залишається, адже це головний документ, що засвідчує особу та громадянство. Без нього з’являється ціла низка проблем. Не маючи паспорта України, Ви не є повноправним членом даної держави. Відновлення документа потребує не тільки коштів, але й чимало часу.

Можливі наслідки втрати паспорту  

За статистичними даними, особи, що втратили документ, не усвідомлюючи ще усієї величини проблеми, сидять склавши руки в надії, що хтось його знайде та повідомить хазяїна про знахідку. Така поведінка є неправильною та некоректною у даному випадку, адже втрачений паспорт повертається до свого власника в край рідко, крім того з жахливими та неприємними наслідками. Не поспішайте радіти, коли вам незнайома людина повертає загублений паспорт. Запитаєте чому? Тому що, як правило, зловмисники могли уже використати ваш документ у власних цілях.

Зокрема, на ваші паспортні дані уже може бути оформлений кредит на кругленьку суму, підписані документи, оформлена підставна фірма та інші незаконні дії.

Найстрашніше, що може бути – це «повішаний» на ваше ім’я та прізвище – скоєний злочин. Задумайтесь, можливо вам підкинув паспорт зловмисник аби відвести підозру від скоєного злочину чи правопорушення, щоб підставити невинну людину, тобто вас.  

Звісно ж, світ не без добрих та порядних людей. І є виключення з правил, що подібні ситуації завершуються щасливо, але таких випадків налічують одиниці.

Що ж робити та куди звертатися при втраті паспорта?

1. Постарайтесь згадати де та коли ви бачили документ востаннє, докладіть до цього максимум зусиль, щоб зрозуміти за яких причин у вас зник головний документ.

2. Не вагаючись, відразу ідіть в найближчий відділ поліції та подайте заяву про втрату паспорта при невідомих обставинах. Якщо раптом вас будуть відмовляти від подання заяви, будьте наполегливими та стійте на своєму. Адже коли ви відновите паспорт, до вас можуть надзвонювати кредитори з вимогою повернути кошти, які оформлені на ваші паспортні дані. Тяганина по судах та доведення невинності, без заяви у поліцію про втрату  буде дуже не легка. Так що не баріться, та вчасно повідомляйте поліцію про зникнення головного документа.

3. У поліції вам дадуть «відривний талон», який підтвердить факт подання даної заяви. Звісно вас чекатиме непростий шлях, але це варте того, щоб уникнути неприємностей. З виданою постановою вам необхідно прийти у відділ паспортного столу, там ви заплатите штраф.

Який штраф за втрачений паспорт?

Відповідно до статті 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення за умисне псування чи недбайливе зберігання паспорта, що спричинило його втрату – тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає суму від 17 до 51 грн.

Також повідомте про втрату паспорта територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем свого проживання. У разі потреби вам видадуть тимчасове посвідчення, що підтверджує вашу особу:

 

талон

Зразок заяви на отримання тимчасового посвідчення громадянина України:

заява

Необхідні документи

При написанні заяви про втрату паспорта при собі необхідно мати:

  • 2 чи 3 фотографії розмірами 3,5 на 4,5 см.;
  • платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
  • свідоцтво про народження свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
  • довідка з ЖЕКу про реєстрацію (прописку);
  • копія постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням у РВВС про крадіжку паспорта.

Зразок заяви про втрату або викрадення паспорта
 

заява

Якщо втрачений паспорт знайшовся, під час виготовлення нового, процес виготовлення нового паспорта припиняється.

Натомість новий документ ви отримаєте в термін, встановлений в законному порядку. Термін розгляду заяви про втрату паспорта близько одного місяця, через вказаний час ви можете приходити та забирати свій новий паспорт в адміністративному центрі.

Якщо ж необхідна додаткова перевірка за матеріалами справи, строк видачі паспорта може затягтися ще на місяць. Ще одна маленька порада: подайте оголошення в будь-яку всеукраїнську газету, про визнання загубленого паспорта недійсним аби уберегти себе від подальших проблем.

Ви знайшли паспорт та не знаєте, що з ним робити?

Якщо ви добросовісна та порядна людина і хочете віддати знайдений паспорт, людині, що його загубила, повідомте про знайдену річ або залиште інформацію про знахідку, скориставшись онлайн сервісом бюро знахідок Luckfind.

Або зателефонуйте за номером (044) 2057337 у контакт центр Києва та залиште повідомлення.

Загублений паспорт також можна здати до Державної міграційної служби України, там вони швиденько знайдуть власника втраченого паспорта.

Як оформити ID паспорт?

Процес отримання ID-картки неважкий, потрібно лише звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем вашого проживання.

Дані вносять до Єдиного державного демографічного реєстру і кожній особі надається особистий номер.

Які документи потрібно подавати на отримання ID- картки, якщо загубив чи викрали паспорт:

1) додаток №13 про місце реєстрації, що видається ЦНАП того району, де ви прописані;

2) довідку з райвідділу поліції про крадіжку паспорта (витяг з Єдиного реєстру судових розслідувань)

При зміні паспорта України у формі книжечки на ID-паспорт, вам доведеться заплатити мито.

Наталія Іжицька, times.zt.ua

Схожі публікації

відео / фото