Закон про нову систему звань в ЗСУ: що тепер зміниться в армії

Дата публікації: сб, 11/30/2019 - 17:16

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект № 10181 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про виконання військового обов’язку та проходження військової служби».

Документ передбачає введення нової шкали армійських і корабельних військових звань. Також документ повинен підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу і в підготовці і виконанні ними завдань за призначенням, створить додаткові мотиваційні чинники по проходженню українцями військової служби за контрактом та сприяти переходу Збройних сил України на професійну основу, за зразком армій західноєвропейського зразка.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк на своїй сторінці в Facebookк, пояснив, які зміни принесе даний закон.

"Через кілька років, дивлячись на українську армію, ми скажемо, що один з важливих чинників змін парламент заклав 17 жовтня, коли прийняв закон, який почав масштабну реформу сержантського складу", - написав він, нагадавши, що 29 листопада його підписав Президент України В . Зеленський.

Так, за словами Загороднюка, в українській армії зміниться наступне:

- Трансформуються військові звання сержантів і старшин. Чию систему звань ми вважаємо зразковою? НАТОвську. Саме тому звання приведені у відповідність зі стандартами Північноатлантичного альянсу. На даний момент звань 9: рекрут (пояснюю нижче), молодший сержант, сержант, старший сержант, перший сержант, штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант і головний майстер-сержант.
"Варто пояснити, що нові військові звання - не зміна шевронів, а новий зміст діяльності цієї категорії військовослужбовців. Це елемент побудови кар'єри. Елемент, який підвищує мотивацію і" змащує "механізм просування по службі військовослужбовців. Про що мова? Нові звання є необхідною умовою для переходу на нову систему грошового забезпечення. Його розмір буде залежати не стільки від посади, як від військового звання з урахуванням вислуги. Уже зараз тарифні розряди за деякими сержантським і офіцерським посадами оди кові (тому у них однакова зарплата) ", - зазначив міністр.

- Змінюється і імідж, і функціонал сержантського корпусу. Відтепер це радники командира з підготовки рядового або сержантського складу, зокрема, з бойової підготовки. У офіцерів тепер звільняються руки для довгострокового планування.

- Вводиться (для багатьох дивне) низьке військове звання рекрут. Рекрут - це молода людина або жінка, який уклав контракт на випробувальний термін, але не пройшов повний курс військової підготовки. По суті, в ЗСУ стартує якісний відбір кадрів для військової служби: люди знайомляться з професією і відчувають самі себе, а командири - придивляються до кандидатів на професійну службу.

Схожі публікації

відео / фото