Замовлення ліків із-за кордону: роз'яснення

Дата публікації: сб, 02/20/2021 - 16:01

 

Питання:

В мене є рецепт від європейського лікаря. На препарат "Концерта", "Риталін", "Rubifen" - це все трейдові назви. Діюча речовина - метилфенідат гідрохлорид. Мені потрібно знати, чи завезення, цього препарату, є порушенням закону чи ні? Я дивився в список заборонених речовин - в переліку його немає, але все- таки хочу пересвідчитися чи не буде проблем в цьому.


Відповідь:

В переліку заборонених лікарських засобів за торгівельними назвами "Концерта", "Риталін", "Rubifen" немає вказаних препаратів (Перелік лікарських засобів, обіг яких заборонено у зв’язку з невідповідністю вимогам МКЯ (Якість № 7 від 31.05.2019 див за посиланням

https://www.dls.gov.ua/for_subject/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96… )

Що стосується речовини, які входять до складу лікарських  засобів - метилфенідат гідрохлорид. 

Вказана речовина також не  є наркотичним засобом, психотропною речовиною,  яка заборонена  на ввезення та обіг на території України ( та не встановлені певні обмеження). Перелік таких  речовин затверджені Постановою КМУ від 6 травня 2000 р. № 770 (див за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/770-2000-%D0%BF)

Разом з тим, для ввезення на митну территорію України  та проходження митного оформлення лікарських засобів ( які переміщуються не самою особою-а наприклад поштовим відправленням) які не зареєстровані в Україні (тобто не пройшли відповідну сертифікацію),  для особистого споживання громадянями потребує  отримання митними органами листа-повідомлення Міністерства охорони здоров`я України щодо можливості ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів або відповідного електронного повідомлення.

Згідно до п.3.3 Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів, затвердженого Наказом МОЗ 26.04.2011  № 237 ( див. за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0965-11#Text) : 

3.3. Митне оформлення незареєстрованих лікарських засобів, призначених для індивідуального використання громадянами, які не належать до особистих речей громадян, здійснюється після отримання митними органами листа-повідомлення Міністерства охорони здоров`я України згідно з додатком 1 до цього Порядку щодо можливості ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів або відповідного електронного повідомлення.

UA/14199/01/01 необмежений з 28.08.2020 КОНЦЕРТА®таблетки пролонгованої дії по 18 мг, по 28 або 30 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній пачці 1 таблетка пролонгованої дії містить метилфенідату гідрохлориду 18 мг АЛЗА Корпорейшн (виробництво нерозфасованого продукту), СШАЯнссен-Сілаг Мануфекчуринг ЛЛС (виробництво нерозфасованого продукту, первинна та вторинна упаковки), СШАЯнссен Фармацевтика НВ (випуск серії), Бельгія ТОВ "Джонсон і Джонсон Україна", УкраїнаUA/14199/01/02 необмежений з 28.08.2020 КОНЦЕРТА®таблетки пролонгованої дії по 36 мг, по 28 або 30 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній пачці 1 таблетка пролонгованої дії містить метилфенідату гідрохлориду 36 мг АЛЗА Корпорейшн (виробництво нерозфасованого продукту), СШАЯнссен-Сілаг Мануфекчуринг ЛЛС (виробництво нерозфасованого продукту, первинна та вторинна упаковки), СШАЯнссен Фармацевтика НВ (випуск серії), Бельгія ТОВ "Джонсон і Джонсон Україна", УкраїнаUA/14199/01/03 необмежений з 28.08.2020 КОНЦЕРТА®таблетки пролонгованої дії по 54 мг, по 28 або 30 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній пачці 1 таблетка пролонгованої дії містить метилфенідату гідрохлориду 54 мг АЛЗА Корпорейшн (виробництво нерозфасованого продукту), СШАЯнссен-Сілаг Мануфекчуринг ЛЛС (виробництво нерозфасованого продукту, первинна та вторинна упаковки), СШАЯнссен Фармацевтика НВ (випуск серії), Бельгія ТОВ "Джонсон і Джонсон Україна", Україна

Щодо препаратів "Риталін" та  "Rubifen" в реєстрі даних про сертифікацію в Україні немає.

Тому, якщо Ви особисто не будете ввозити в Україну не сертифіковані препарати ("Риталін" та  "Rubifen" ), а будете замовляти з кур`єрською  доставкою в Україну, то для проходження митного оформлення  необхідно отримати від МОЗ відповідне повідомлення щодо можливого ввезення препарату в Україну.

Для цього Вам необхідно пройти наступну процедуру ( згідно п 4.6 Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів, затвердженого Наказом МОЗ 26.04.2011  № 237)  :

4.6. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами до Міністерства охорони здоров`я України подаються:

лист-звернення до Міністерства охорони здоров`я України, в якому зазначаються мета ввезення незареєстрованого лікарського засобу, його найменування (міжнародне непатентоване та торговельне), фармакотерапевтична група, форма випуску, кількість в одній упаковці, загальна кількість упаковок, фірма-виробник, номер серії випуску, термін придатності, умови зберігання;

довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;

рецепт на даний лікарський препарат, оформлений згідно з Правилами виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.07.2005 № 360, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.07.2005 за № 782/11062.

Для індивідуального використання забороняється пересилати наркотичні, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори.

 

ава
 
Адвокат Марина Бекало
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео/фото галерея