Замовник публічної закупівлі не зобов’язаний відображати у протоколах тендерного комітету інформацію щодо формальних помилок під час прийняття рішень

Дата публікації: чт, 10/21/2021 - 19:59

 

Рішення ВС у справі № 580/2373/19 https://cutt.ly/ZE3Iqay

 

Орган Пенсійного фонду України пред'явив позов до органу Держаудитслужби, в якому просив суд визнати незаконними висновки управління Північного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу закупівлі.

Вважає тендерну пропозицію ТОВ такою, що відповідає тендерній пропозиції органу Пенсійного фонду України.

КАС ВС зауважив, що відповідно до абзацу третього ч.3 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.

У ході моніторингу на запит про надання пояснень щодо невідповідності тендерної пропозиції цього учасника вимогам тендерної документації Замовник повідомив, що подання Учасником інформації про розрахунок вартості пропозиції не за встановленою згідно з тендерною документацією формою розцінено Замовником формальною (несуттєвою) помилкою, що не вплинуло на зміст тендерної пропозиції.

Оскільки подання інформації у такій формі не впливає на зміст пропозиції, Верховний Суд розцінює це як формальну помилку відповідно до абзацу третього ч.3 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі».

Законодавством не передбачено прямого обов'язки замовника відображати у протоколах тендерного комітету інформації щодо формальних (несуттєвих) помилок під час прийняття рішень. Такі помилки чи описки можуть бути враховані на стадії оцінки тендерної пропозиції учасника і не підлягають відображенню у протоколі, так як не впливають на зміст тендерної пропозиції.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото