Засуджені довічно без права умовно-дострокового звільнення

Дата публікації: сб, 08/03/2019 - 23:03

Справа №757/12726/18-ц https://u.to/E938FQ

Велика Палата Верховного Суду розглянула скаргу по цивільній справі.

Позивач (особа засуджена довічно) звернувся до Держави Україна в особі Міністерства юстиції України про визнання за особами, засудженими до довічного позбавлення волі, права на умовно-дострокове звільнення.

Позивач просив суд припинити дискримінацію всіх осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. В Україні відсутні механізми перегляду строку покарання у вигляді довічного позбавлення волі та можливість умовно-дострокового звільнення осіб, засуджених до такого покарання. Позивач вважає, що це є порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд відмовив у відкритті провадження у справі, оскільки позов засудженого до довічного позбавлення волі, який відбуває покарання, має розглядатися за правилами кримінального судочинства.

Апеляція погодилась з ухвалою місцевого суду.

ВС вважає, що суди помилилися.

Позивач не просив про його умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Він подав позов за правилами ЦПК України. Задоволення позову має надати йому можливість реалізувати відповідне право у майбутньому.

Велика Палата ВС звертає увагу:

▪️ захист шляхом визнання права на умовно-дострокове звільнення засуджених, неможливий за правилами цивільного судочинства;

▪️ захист прав та інтересів неперсоніфікованого кола осіб (всіх засуджених до довічного позбавлення волі) законом не передбачено та не може розглядатися у суді.

Позов з вимогою про визнання за особами, засудженими до довічного позбавлення волі, права на умовно-дострокове звільнення не може розглядатися за правилами будь-якого судочинства.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)