Затверджено порядок ведення обліку товарних запасів ФОП

Дата публікації: пн, 11/15/2021 - 21:27

 

Мінфін наказом від 03.09.2021 р. № 496 затвердив Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку. Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.
 
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (зі застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
 
Суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).
 
Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
 
Форму ведення обліку товарних запасів затверджено додатком 1 до Наказу №496. Її можна переглянути тут: https://bit.ly/3wLPP7g.
 
Записи у Формі обліку ведуться в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.
 

 

Теґи

Схожі публікації

відео / фото