Заява про звільнення за власним бажанням без дати

Дата публікації: чт, 10/10/2019 - 11:24

Деякі роботодавці одразу, коли приймають на роботу, беруть заяви про звільнення за власним бажанням без дати. А коли треба звільнити працівника, за нього в заяві дописують дату звільнення. Чи варто переймати досвід і брати заяви про звільнення з «відкритими» датами?

Заява про звільнення за власним бажанням без дати заяви — незаконна, тобто не має юридичної сили.

Якщо працівник не вказав дату звільнення, кадровик обчислює її сам, відштовхуючись від дати заяви та статті 241-1 КЗпП: строк, обчислюваний тижнями, закінчується у відповідний день тижня.

Відтак дата звільнення припаде на такий самий день тижня, у який працівник подав чи зареєстрував заяву, але через два тижні.

Про те, що заявник власноруч має проставляти дату, йдеться і в нормативних актах, щонайперше — у пункті 4.4 розділу 4 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації.

Дата документа — дата його підписання, затвердження, прийняття, реєстрації або складення (для актів), засідання колегіального органу (для протоколів). Якщо працівник складав заяву не на бланку, автор документа проставляє дату нижче підпису (п. 3 гл. 4 розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Звільнення на підставі такої заяви працівник зможе оскаржити.

Достатньо заявити суду, що на момент звільнення не мав бажання звільнятися, дату в заяві проставили за нього і заявити клопотання, щоб суд призначив судову почеркознавчу експертизу.

Експерт-почеркознавець установить, що дату у заяві про звільнення працівника вписала інша особа. Також він може визначити, що дату зазначили пізніше, аніж написали текст заяви.

Відтак суд дійде висновку, що на момент звільнення не було волевиявлення працівника.

Залежно від позовних вимог суд може поновити працівника на роботі, а з роботодавця стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу та вартість почеркознавчої експертизи.

Джерело: Адвокатура

Схожі публікації

відео / фото