ЗD номерний знак на авто: відповідає чи ні стандарту та чи є порушенням ПДР ?

Дата публікації: сб, 08/22/2020 - 21:50

Зараз популярними стають 3D номерні знаки на авто. В оголошеннях про виготовлення номерних знаків у форматі ЗD запевняють, що вони відповідають встановленим вимогам ДСТУ. Але чи дійсно це так роз'яснює перший заступник начальника патрульной поліції Олексій Білошицький.

Пункт 4.3 ДСТУ 3650:2019 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови" чітко говорить про те, що ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі.

Натомість спосіб виготовлення 3D номерних знаків передбачає нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку.

Висновок: 3D номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019.

Щодо Правил дорожнього руху.

Відповідно до пункту 2.9 "в", водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів. Таку ж норму містить і КУпАП, де передбачено і відповідальність (ч.6 ст. 121 КУпАП) – штраф 170 грн.

За вчинення ж такого правопорушення вдруге протягом року - штраф 255 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Тобто власникам автомобілів з модними 3D номерними знаками загрожує адміністративна відповідальність!

Схожі публікації

відео / фото