Земельний податок для фізичних осіб: порядок нарахування та сплати

Головне управління ДФС у Миколаївській області нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток чи паїв та землекористувачі.

Порядок обчислення плати за землю визначено ст.286 Податкового кодексу України. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Нарахування фізичним особам сум такого податку проводиться органами фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки, які направляють платникам податкові повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплатити земельний податок через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

 

Схожі публікації

Хто має право на пільги щодо сплати земельного податку?
Звірка даних для нарахування фізичним особам земельного податку проводиться за заявою платника
Платником земельного податку за земельну ділянку, яка перебуває у власності фізичної особи – засновника фермерського господарства, є фізична особа
До уваги роботодавців! Санкції за порушення трудового законодавства
Як подати заяву щодо зміни групи єдиного податку?
Отримання субсидії залежить від сплати єдиного соцвнеску
Фізична особа – підприємець не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу для проведення підприємницької діяльності
Оскарження рішень контролюючого органу платником податків: все в одній скарзі
СПЛАТА ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ: момент виникнення обов'язку
Зміни для ФОП у нарахуванні ЄСВ найманих працівників з інвалідністю

Галерея (відео/фото)