Земельний податок для фізичних осіб: порядок нарахування та сплати

Головне управління ДФС у Миколаївській області нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток чи паїв та землекористувачі.

Порядок обчислення плати за землю визначено ст.286 Податкового кодексу України. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Нарахування фізичним особам сум такого податку проводиться органами фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки, які направляють платникам податкові повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплатити земельний податок через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

 

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)