Землі рекреаційного призначення: ділянки зелених зон і зелених насаджень міста

Дата публікації: чт, 08/08/2019 - 11:39

Cправа № 761/1554/13-ц https://bit.ly/2Yr0sOR

Спір навколо земельної ділянки на території «Сирецького гаю» (м. Київ).

Участок відноситься до земель природно-заповідного фонду, який охороняється як національне надбання. Це складова частина світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

Події розвивалися поетапно:

✔️Міська рада прийняла рішення «Про передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд» й затвердила проект відведення земельної ділянки;

✔️Виготовлено державний акт та укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки на підставі рішення ради.

Заступник прокурора подав заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах, оскільки судами касаційної інстанції неоднаково застосовані одні й ті самі норми матеріального права у подібних правовідносинах.

Три судові інстанції відмовили у задоволенні позову прокурора про визнання незаконними вказаних рішень.

ВС виявив неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм ЗК України.

В матеріалах справи відсутні погодження з організаціями щодо зміни цільового призначення спірної земельної ділянки та виключення її з переліку території зеленої зони міста.

ВС дійшов висновку про часткове задоволення позову та визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та державного акта на право власності на земельну ділянку, який був виданий на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки.

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото