Жінка продала чоловікові під час їхнього спільного проживання будинок – чи підлягає це майно поділу між подружжям?

Дата публікації: пн, 10/25/2021 - 18:07

 

Рішення ВС у справі № 522/627/17 https://cutt.ly/IRWAe6S

 

КЦС ВС розглянув позовну заяву про встановлення факту проживання однією сім'єю, визнання майна об'єктом спільної сумісної власності та поділ спільного майна подружжя.

Позивачка вказувала, що за договором купівлі-продажу переоформила спірний будинок на відповідача.

Відповідач заперечував проти позову, зазначивши, що між сторонами був укладений договір купівлі-продажу будинку, відповідно до умов якого право власності на цей будинок перейшло до відповідача, що унеможливлює його поділ.

Вирішуючи справу, КЦС керувався наступним.

На майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення глави 8 цього Кодексу (ч.2 ст.74 СК України).

Тлумачення ст.64 СК дозволяє стверджувати, що: по-перше, договори між подружжям є родовим поняттям і охоплює собою як пойменовані (купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, шлюбний договір тощо), так і не пойменовані договори; по-друге, договори між подружжям можуть одночасно бути укладені як щодо роздільного, так і стосовно спільного майна; по-третє, допускається укладення договору поміж подружжям про відчуження «частки в спільній сумісній власності», в якому відбудеться визначення частки і її відчуження на користь іншого із подружжя.

Договір купівлі-продажу будинку, укладений між позивачем та відповідачем під час спільного проживання, не свідчить про зміну правового режиму власності на це майно і відповідач не довів у встановленому законом порядку, що він придбав роздільне майно.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото