Жорстоке поводження з тваринами: ЩО РОБИТИ?

Дата публікації: вт, 05/04/2021 - 12:33

 

Для багатьох очевидно, що фізичне знущання з тварини – це жорстоке поводження. Але насправді жорстоке поводження – це не лише, коли хтось б’є собаку; це будь-які дії або бездіяльність людини, які викликають не лише фізичне, а й психологічне страждання тварини!

Зокрема це:

 • побої, катування тварин, калічення, залякування, дражнення, цькування та будь-які дії, що заподіюють тварині біль, травми, страждання, стрес чи передчасну загибель
 • нацьковування однієї тварини на іншу, організація «боїв» між тваринами
 • залишення тварини без догляду або в безпорадному стані, залишення тварини в автівці у спеку та мороз
 • покидання домашніх або приручених тварин напризволяще
 • надмірні фізичні навантаження, а також умисне використання в роботі чи спортивно-видовищних цілях хворих, поранених, кульгавих тварин
 • порушення норм утримання тварин, які повинні задовольняти їхні природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності тощо
 • транспортування тварин способом, що викликає надмірні страждання та стрес
 • позбавлення хірургічним шляхом можливості тварини видавати звуки
 • видалення іклів, кігтів тощо під час дресування

 

Якщо ви стали свідком жорстокого поводження, не можна стояти осторонь. Потрібно діяти. Як саме?

Ми підготували для вас просту інструкцію.

 1. Зафіксувати акт порушення закону на фото та відео. Важливо, щоби було добре видно обличчя того, хто чинить злочин. За можливості, дізнайтесь дані людини, яка жорстоко поводиться з твариною.
 2. Зібрати якомога більше свідків й обов'язково взяти у них контактні дані, аби мати змогу зв'язатись із ними для отримання показань.
 3. Викликати поліцію. Патрульні зобов'язані відреагувати на виклик.
 4. Напишіть заяву в поліцію, до заяви додайте всі можливі фото- та відеодокази, контактні дані очевидців та порушника.
 5. Стежте за ходом ведення справи та за тим, аби справа дійшла до суду.
 6. Надайте справі якомога більше розголосу.

 

Пам’ятайте, що жорстокість, яка залишається проігнорованою, тільки множиться. А люди, які знущаються з тварин, становлять загрозу не лише для тварин, а й для інших людей!

 

UAnimals вимагає від Парламенту схвалення законопроєкту №2351, який зокрема ПОСИЛЮЄ кримінальну й адміністративну відповідальність жорстокого поводження з тваринами. Суспільство має усвідомити, що насильство, заподіяння болю та шкоди будь-якій живій істоті є неприйнятним і небезпечним для всіх. Визнання того факту, що жорстокість до тварин — це форма антисоціальної й агресивної поведінки, допоможе запобігати проявам жорстокості в майбутньому та захистити не лише інших тварин, а також і людей.

 

UAnimals

Схожі публікації

відео / фото галерея