Змінено правила надання субсидій: в Мінсоцполітики роз'яснили нові умови

Дата публікації: сб, 05/15/2021 - 22:14

 

З травня 2021 року відбулися зміни у Програмі житлових субсидій. Для оформлення допомоги на наступний період громадяни мають подати оновлену заяву та декларацію.

Відповідні документи затверджено Міністерством соціальної політики (наказ Мінсоцполітики від 07.05.2021 № 242) та зареєстровані у Мін’юсті.

Як повідомляють у Мінсоцполітики на підставі документів, поданих протягом 5 місяців неопалювального періоду (тобто, з травня по вереснь 2021 року) житлова субсидія всім домогосподарствам буде призначена починаючи з травня 2021 року!

 

Звернутися за оформленням субсидії можна одним із таких способів:

-  через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;

-  безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

-  заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

-  через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики  https://www.msp.gov.ua .

 

Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/16214.html  з метою їх надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг.

 

Зазначається, що Мінсоцполітики додатково аналізує критерії призначення житлових субсидій, визначені Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (зі змінами), з метою спрощення окремих умов їх призначення.

 

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Таким чином, усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При  цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується з 30 до 10 днів.

 

За інформацією Мінсоцполітики

Схожі публікації

відео / фото галерея