Зміни до бюджету: орендна плата і компенсації для бізнесу, обмеженя зарплат, допомога по безробіттю

Дата публікації: пн, 04/13/2020 - 21:46

Рада змінила умови орендної плати і виплати компенсацій для бізнесу, а також обмежила зарплати чиновникам і змінила порядок отримання допомоги по безробіттю.

Рада схвалила зміни до Держбюджету-2020, які було розроблено з метою вжиття заходів з нейтралізації негативних наслідків поширення COVID-19 та підтримки економічної активності в країні, а також забезпечення ефективного використання коштів державного бюджету.

Відповідний законопроект № 3279-д прийнято на позачерговому засіданні Верховної Ради 13 квітня у цілому як Закон. Закон прийнято з урахування пропозицій Комітету та техніко-юридичними правками.

Документом переглянуто доходи та витрати Держбюджету та передбачено створення фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, на період дії карантину. Змінами до бюджету передбачено, зокрема, обмеження зарплат держслужбовців та бюджетників сумою, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року (47 230 грн).

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати особам, які безпосередньо задіяні у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Також переглянуто питання щодо орендної плати для бізнесу. Встановлено, що з моменту установлення карантину, і до його скасування, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж всього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

У такому випадку розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

Вказані витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов'язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

Дана норма не поширюватиметься на суб'єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.

Крім того, змінено порядок надання допомоги по безробіттю для МСБ (внесено зміни до статті 47-1 Закону про зайнятість населення). Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначаються Кабінетом Міністрів України.

З кінцевою редакцією прийнятого Закону можна буде ознайомитися після офіційного опублікування.

biz.ligazakon
Теґи

Схожі публікації

відео / фото