Зміни у маркуванні молочної продукції: законопроект

Дата публікації: сб, 10/24/2020 - 10:42

 

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглядає проєкт Закону №3516, який зобов’язує виробників «псевдо молочних продуктів» чесно маркувати свої вироби.

Що пропонує змінити проєкт №3516?

  1. Пропонується чітко прописати визначення молока, як продукту тваринного походження та харчових продуктів, що імітують молоко.
  2. Вимоги до виробництва. Проєкт передбачає, що не тільки молоко і молочна сировина, а й молочні та харчові продукти, що імітують молоко і молочні продукти повинні відповідати вимогам до безпечності та якості, які встановлені законодавством України.
  3. Вимоги до маркування молочної сировини, молочних продуктів та харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти.

У власних назвах та торговельних марках харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти проєкт пропонує заборонити використання:

  • слів «молоко» та будь-яких похідних (однокореневих) від нього;
  • назв молочних продуктів та тварин (корів, овець, кіз, буйволиць, кобил);
  • зображень молока, молочних продуктів, корів, овець, кіз, буйволиць, кобил.

Проєкт встановлює вимоги до безпечності та якості молочних продуктів та продуктів, що їх імітують. У виробництві молочних продуктів забороняється використання жирів і білків немолочного походження, а у виробництві традиційних молочних продуктів – також будь-яких стабілізаторів і консервантів.

Молоко, молочна сировина, молочні продукти та харчові продукти, що імітують молоко і молочні продукти, підлягають державному контролю згідно із Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Вимоги до реалізації молочних продуктів та харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти.

Проєкт передбачає, що оператор ринку харчових продуктів, який здійснює роздрібну торгівлю молочними продуктами та продуктами, що імітують молочні продукти, зобов’язаний розміщувати:

  • молочні продукти – окремо (в інших секціях, на інших стелажах, полицях, прилавках) від харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти, та від інших харчових продуктів;
  • харчові продукти, що імітують молоко і молочні продукти – окремо (в інших секціях, на інших стелажах полицях, прилавках) від молочних продуктів та від інших харчових продуктів.

Місця розміщення (секції, стелажі, полиці, прилавки) молочних продуктів мають бути позначені написом «Молочні продукти».
Місця розміщення (секції, стелажі, полиці, прилавки) харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти, мають бути позначені текстом такого змісту: «Імітаційні продукти. Містять замінники складових молока».

Порушення вимог до реалізації молочних продуктів та харчових продуктів, що їх імітують, тягне за собою накладення штрафу на операторів ринку харчових продуктів у розмірі від п’яти до восьми мінімальних заробітних плат.

 

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото