Зміни в реєстрації платників ПДВ

Дата публікації: пн, 02/24/2020 - 10:57

Мінфін наказом від 29.01.2020 р. №30 (зареєстрований в Мінюсті 14.02.2020 р.) вніс зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Що змінилося?

✔ Присвоєння фізособам у разі реєстрації платником ПДВ 12-значного індивідуального податкового номера:
1 - 10-й знаки - реєстраційний номер облікової картки платника податків, 11-й та 12-й знаки - контрольні розряди, алгоритм формування яких встановлює ДПСУ;

✔ Для ФОП, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, стосовно яких замість реєстраційного номера облікової картки платника податків до ЄДР внесено серію (за наявності) та номер паспорта, 1 - 10-й знаки 12-розрядного індивідуального податкового номера включають номер паспорта.

✔ Розширюється коло осіб, уповноважених платником ПДВ на подання до контролюючого органу запиту про отримання витягу з реєстру платників ПДВ. Посилання на головного бухгалтера, як на особу, відповідальну за ведення бухобліку, замінили словами «особа, відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

✔ День отримання контролюючим органом з ЄДР відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП або в день внесення до реєстру платників єдиного податку запису про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, до Реєстру вноситься відмітка "Реєстрація особи підлягає анулюванню". Разом із такою відміткою до Реєстру вноситься підстава для анулювання реєстрації відповідно до п. 184.1 ПКУ та дата виникнення такої підстави.

✔ Оприлюднення ДПСУ до дати анулювання ПДВ-реєстрації відмітки «Реєстрація особи підлягає анулюванню», підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ та дати виникнення такої підстави.

✔ Також внесено зміни до Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість (Форма № 1-ПДВ); Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (Форма № 6-РПДВ).

Цей наказ набере чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.

Юридична компанія Winner
Теґи

Схожі публікації

відео / фото