Знесення самочинно збудованих будинків: хто зносить і хто платить?

Дата публікації: сб, 05/22/2021 - 21:46

 

Чи дійсно можуть знести самочинно збудований будинок? Як це може статися? І головне питання - хто оплачуватиме знесення, адже це не дешеве задоволення.

В попередніх дописах досліджували питання, що таке самочинне будівництво, до чого призводить самочинне будівництво і як відбувається визнання будівництва самочинним.

Але найбільше всіх цікавить питання, чи можуть знести самочинне будівництво і хто це буде робити.

 

Отже, відповідь - так, знести можуть, але потрібне окреме рішення суду про це. АЛЕ знесення є вимушеним заходом, якщо іншим чином усунути порушення неможна (наприклад, отримати документи, виправити недоліки будівництва згідно норм, мирно врегулювати конфлікт інтересів, тощо).

 

Хто звертається?

Орган архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду з вимогою про знесення та компенсацією витрат на знесення.

 

Хто оплачує?

Забудовник чи правонаступник, якщо нікого немає, то за рахунок місцевого бюджету.

 

Цікаві приклади. Відома справа "Будинку-монстра" на Подолі.

В історичному центрі Києва побудували зайвих 4 поверхи. КМДА судиться за їх знесення. Судова справа все ще триває, але очевидною є необхідність задоволення позову КМДА, оскільки будівництво здійснено всупереч отриманим документам та містобудівним умовам та обмеженням.

Так само в ЖК "ЕКО ТАУН" в Києві, побудовано більше поверхів, ніж це дозволено законом. За позовом прокуратури про зобо'язання знести добудовані поверхи, суд просто закрив провадження, бо це не цивільна юрисдикція (справа 758/9937/17).

 

Адвокат Руслана Мохнюк
advocate_optima

Схожі публікації

відео / фото галерея