Звільнення від мита та ПДВ: спрощена процедура для медичних товарів

Дата публікації: вт, 05/12/2020 - 18:50

 

Медичні товари без ввізного мита та ПДВ:

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОДАВАТИ?

У зв’язку із пандемією в Україні прийнято низку законодавчих актів у сфері охорони здоров’я та дотичних галузях. Зміни торкнулись також митного та податкового законодавства.

Найбільш активно імпортери та підприємці-виробники, що займаються обігом медичних товарів, зустріли новину про звільнення операцій з постачання цих товарів від ввізного мита та ПДВ.

Так, згідно з останніми змінами (Постанова КМУ від 20.03.2020 року №226, Постанова КМУ від 08.04.2020 року №271 тощо), до цих товарів відносяться, зокрема:
- лікарські засоби,
- медичні вироби,
- медичне обладнання,
- засоби індивідуального захисту.

Основною умовою є наявність того чи іншого товару у спеціальному Переліку, затвердженому КМУ (Постанова КМУ від 20.03.2020 року №224).

До того ж, скасовано обов’язкову вимогу поставляти медичні вироби виключно до закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19.

Важливо❗️

Однак слід пам'ятати, що звільнення від ввізного мита та ПДВ не відбувається автоматично та безумовно. Для цього підприємству слід мати спеціальне підтвердження.

1) Для введення в обіг/експлуатацію медичних виробів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання) із застосуванням вказаних пільг потрібно виконати наступні умови:

▪️ товар повинен бути наявний у спеціальному Переліку, про який ішлось вище;

▪️ потрібно мати один із двох документів:
1. сертифікат відповідності та/або декларація про відповідність конкретному Техрегламенту;
АБО
2. повідомлення МОЗ, отримане за спрощеною процедурою ✅ (декларативний принцип). Заява для отримання Повідомлення подається до МОЗ.

2) Для введення в обіг/експлуатацію засобів індивідуального захисту (медичні маски, респіратори тощо) із застосуванням вказаних пільг потрібно виконати наступні умови:

▪️ товар повинен бути наявний у спеціальному Переліку, про який ішлось вище;

▪️ потрібно мати один із двох документів:
1. сертифікат відповідності та/або декларація про відповідність Техрегламенту №761;
АБО
2. повідомлення Держпраці, отримане за спрощеною процедурою ✅ (декларативний принцип). Заява подається до ГУ Держпраці області за місцем державної реєстрації заявника.

Наголошуємо, що виключно за умови дотримання вказаних умов можна отримати митні та податкові пільги, запроваджені «карантинним» законодавством.

InSenta

Схожі публікації

відео / фото