Звільнення від строкової служби (син офіцера запасу з 2-ю гр. інвалідності)

Дата публікації: пн, 12/30/2019 - 14:54

Питання:

Відповідно до абз. 5 ч. першої  ст.18 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" я маю підстави на звільнення від строкової служби (батько отримав інвалідність 2 групи пов'язану з проходженням військової служби). Подавши заяву та всі  необхідні документи в військомат отримав письмову відповідь що я дійсно маю таке право але "в зазначеній нормі не вказано стосовно строків встановлення інвалідності. 

Цитую: " В даному випадку інвалідність батьку призовника встановлена на 1 рік . Теоретично що інвалідність можуть через 1 рік зняти. Надавати призовнику відстрочку та вимагати щорічно копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності батьку - немає правових підстав. У разі зняття групи інвалідності не буде правових підстав для звільнення призовника від призову на строкову військову службу. Таким чином, на мою думку, в наявності прогалина в законодавстві щодо звільнення від призову із зазначеної підстави".

Якими мають бути мої подальші дії? Які статті регламентують строки набуття зазначеного права? 


Відповідь:

В данному випадку доцільно керуватися ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" - "Відстрочка від призову на строкову військову службу". В данному випадку, беручи до уваги, що наявність інвалідності у батька має періодичну дію (не постійну), слід розглядати право на відстрочку від строкової служби, а не звільнення. Цей випадок можно порівняти з будь-якою іншою правовою підставою у людини, яка дає громадянину пільги, які періодично потрібно підтверджувати документами про право. Наприклад, допомога одиноким матерям надається строком на шість місяців, після закінчення яких наявність чи відсутність права на допомогу одинока матір повинна підтверджувати необхідними документами.

Так само і в данному випадку. Існує право на відстрочку від служби на певний строк, у зв’язку з наявністью підстав, передбачених ст.18 ЗУ, але в силу ст.17 Закону (ч.16) призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку. 

Таким чином, у разі існування інвалідності, відстрочка надається на строк встановлення групи, після чого або продовжується, або закінчується при наявності чи відсутності підстав для надання. У разі встановлення інвалідності безстроково,  вступають в дію норми абзацу 5 частини першої  ст.18 ЗУ.

ава
 
Адвокат Ірина Леонова
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото