Звільнення за прогул: порядок дій

Дата публікації: вт, 01/28/2020 - 14:56

1. Доповідна записка.

Перше, що потрібно зробити – зафіксувати відсутність працівника. Загальноприйнятою є практика подання доповідної записки до керівника підприємства. Про відсутність працівника повідомляє його безпосередній керівник (бригадир, завідувач).

2. Акт відсутності на робочому місці.

Отримавши доповідну записку, керівник візує відсутність та намагається з’ясувати причини відсутності працівника, наприклад телефоном. За результатом складається Акт відсутності із зазначенням причини відсутності або засобів, за допомогою яких намагалися зв’язатись з працівником. Не забудьте про табель обліку робочого часу - зафіксуйте відсутність працівника і там.

3. Письмові пояснення працівника.

Коли працівник все ж таки з’явився на роботі, необхідно затребувати у нього письмові пояснення причин відсутності. У разі, якщо працівник не з’являється на роботі, слід направити повідомлення про необхідність надати пояснення відсутності поштою, або попередити особисто, за домашньою адресою.

4. Звільнення.

Після отримання письмового пояснення від працівника, а також за наявності усіх документів, що підтверджують причину його відсутності на роботі, керівник приймає рішення, чи вважати таку відсутність прогулом без поважних причин чи ні. Наказ видається датою, коли було прийнято рішення про звільнення, а днем звільнення є останній день роботи працівника.

Слід пам'ятати, що звільнення за прогул - це не обов'язок роботодавця, а право.

Юридична аналітика та консультація

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)