Звільнили працівника, а він не забрав трудову? Що робити, щоб не постраждати від недоброчесного працівника

Дата публікації: пт, 02/21/2020 - 11:01

Ситуація: працівник одного дня просто не вийшов на роботу, зателефонував і повідомив, що працювати більше не буде. Роботодавець відповів, що звільнить його за прогули, або потрібно відпрацювати два тижні. Працівник обрав звільнення за прогул. Протягом тривалого часу, колишній працівник не згадував про свою трудову, а роботодавець і поготів (на свій жаль). Через кілька місяців, колишній працівник звертається до суду через затримку видачі трудової книжки та виплату середнього заробітку за весь час затримки трудової. Адже статтею 235 КЗпП України визначено, що у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Подібних судових прецедентів безліч: Постанова ВС від 19 грудня 2019 року у справі № 686/27313/18, Постанова ВС від 22 січня 2020 року у справі № 521/18227/18 і так далі…

Що робити, щоб не стати одним з таких прецедентів?

Обов`язок виплатити середній заробіток за весь час вимушеного прогулу у зв`язку з затримкою видачі звільненому працівнику трудової книжки настає лише у випадку, коли така затримка сталася саме з вини роботодавця.

Для виключення вини роботодавця у затримці видачі трудової, пропонуємо наступний алгоритм дій:
1. Роботодавець в день звільнення надсилає працівнику поштове повідомлення, у якому вказує на необхідність отримання трудової книжки, наприклад, у кадровому відділі. Рекомендуємо додати копію наказу про звільнення до повідомлення. Увага! не відправляйте поштою саму трудову книжку!
2. Якщо працівник повністю ігнорує будь-який зв’язок, роботодавець складає Акт відмови отримання трудової книжки.

Коли звільняєте працівника – видайте йому трудову від розтрат подалі. Або дійте за наданою схемою.

Юридична аналітика та консультація

Схожі публікації

відео / фото