54 нардепи є підозрюваними у кримінальних справах: які підозри отримали депутати цього скликання повідомив рух ЧЕСНО

Дата: 05.04.2024 14:35

Щонайменше 54 депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у кримінальних злочинах - це дані лише від НАБУ. Водночас ДБР розслідує справи щодо 19 нардепів, яким було повідомлено про підозру. І це не враховуючи проваджень СБУ, ОГП та інших правоохоронних  органів.

Щодо нардепів, які є підозрюваними у кримінальних справах розповів рух ЧЕСНО.

Точна кількість та імена нардепів, яким висувались підозри у кримінальних правопорушеннях не відомі, адже ім’я підозрюваної у вчиненні злочину особи не може оприлюднюватись до вироку суду. Крім того, в СБУ та Офісі генпрокурора на запити Руху ЧЕСНО повідомили, що не ведуть окремого підрахунку підозрюваних нардепів. 

Однак, з відкритих джерел було зібрано інформацію про 42 нардепів, щодо яких є підозри у кримінальних правопорушеннях від початку роботи Верховної Ради IX скликання. Серед них представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім партії "Голос". Найбільше підозр отримали депутати від “Слуги народу” та нині забороненої ОПЗЖ.  

Загалом є 58 повідомлень про підозри нардепам за 26 різними статтями ККУ, найбільше депутатів отримали підозри в недостовірному декларуванні, держзраді та хабарництві.

Крім того, щонайменше щодо 20 нардепів було розпочато кримінальні провадження, але наразі публічно не повідомлялось про висунення їм підозр. 

Крім того, депутатів ловили й на адмінправопорушеннях. Так, НАЗК склало щонайменше 70 адмінпротоколів щодо нардепів IX скликання через ймовірні корупційні правопорушення — невчасне декларування, конфлікт інтересів та інші.

Нагадаємо, згідно із Кримінальним кодексом, особа вважається невинною у вчиненні злочину, доки її провину не буде доведено в суді. 

За підрахунками Руху ЧЕСНО, 12 нардепів IX скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки. Найбільше серед них — представники забороненої проросійської партії ОПЗЖ, але також підозри мають двоє обранців від “Слуги народу” і один самовисуванець. Крім того, п’ятий президент і лідер партії "ЄС" Петро Порошенко підозрюється в державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації у справі про постачання вугілля з окупованого Донбасу.

Усі з 12 перелічених депутатів мають підозри в держзраді, а дехто одночасно підозрюється у посяганні на територіальну цілісність України, колабораціонізмі та намірах повалення влади.

123