92-метрова яхта “Royal Romance”, яка була конфіскована у колаборанта Віктора Медведчука, набула статус українського судна, що означає національну приналежність судна, на яке поширюється юрисдикція України.
Про це повідомили в АРМА.
Голова Держслужби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України вручаючи Свідоцтво про право плавання під Державним прапором України відмітив, що вже внесені відповідні зміни до Міжнародної морської організації (ІМО).
“Це історичний момент для нашої країни. Перший в історії України арештований актив, що знаходиться за кордоном, отримав державну реєстрацію в Україні. Зазначене сприятиме подальшій реалізації арештованої яхти та надходження коштів від реалізації до державного бюджету України. Ми горді бути частиною цього процесу та впевнені, це майно слугуватиме в інтересах України”, - зазначив Євгеній Ігнатенко.
Голова АРМА Олена Дума привітала українців з тим, що яхта “Royal Romance” перейшла під прапор України і наголосила, що буде зроблено все можливе, щоб все злочинно здобуте і виведене за кордон майно було повернуто під юрисдикцію України.
Раніше в АРМА зазначили, що переможець конкурсу, Аукціонний дім Troostwijk Auctions (Нідерланди) повідомив про відмову від продовження переговорів для підготовки та підписання договору про організацію торгів щодо продажу конфіскованої яхти.
Відтак, за умовами Конкурсу, пропозиція щодо реалізації 92-метрової яхти "Royal Romance", 1 травня 2024 року була передана учаснику, який посів друге місце, отримавши у загальному 108 балів.
"АРМА вже отримано офіційне підтвердження від американського аукціонного дому Boathouse Auctions про початок переговорів з їх представниками. Наразі ми детально обговорюємо всі правові питання та юридичні запобіжники для проведення аукціону. Україна вперше стикнулася з питанням реалізації арештованого активу такого масштабу за кордоном. Яхта має бути реалізована, а кошти від її реалізації – мають посилити обороноздатність України перед ворогом. Національне агентство робить все можливе і в занадто короткі строки, в тому числі звернулося до Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів України та органів влади Хорватії для продовження тимчасових заходів арешту, як це передбачено законодавством Хорватії" - повідомила Голова Нацагентства Олена Дума.