Арештовані готелі та санаторії пропонують перетворити на житло для внутрішньо переміщених осіб

Дата: 27.10.2022 18:54

Уряд обговорив порядок дій щодо створення механізму передачі майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як розповів представник АРМА, ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і знаходиться в розпорядженні агентства, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою того, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби внутрішньо переміщених осіб.

"Зараз у нас є близько 80 об’єктів нерухомості, які ми можемо виставляти на конкурс з пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові тяжби, вони заарештовані та знаходяться в управлінні АРМА. До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб", - повідомив тимчасово виконуючий обов'язки Голови АРМА Дмитро Жоравович.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, доступ до таких конкурсів мають отримати, як приватні, так і державні підприємства. 

"Ми маємо вирішити поточну ситуацію, коли з одного боку в нас є багато внутрішньо переміщених осіб, а з іншого – є заарештовані об’єкти, які знаходяться в розпорядженні АРМА і по яких йдуть судові справи. Нам треба розробити механізм, за яким би доступ до конкурсів АРМА мали, як державні, так і приватні підприємства. Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їх підпорядкуванні. Держава зацікавлена у збереженні і функціонуванні цих об’єктів", - заявила Юлія Свириденко.

Також було прийняте рішення доручити АРМА опрацювати питання щодо можливості встановлення у договорах управління активами обов’язку для управителів щодо передачі частини активів на соціальні потреби:

- для розміщення у безпечних регіонах внутрішньо переміщених осіб;

- для реабілітації військовослужбовців;

- інші соціальні потреби, обумовлені наслідками воєнної агресії проти України.

Повідомляється, що АРМА має опрацювати разом з Мінекономіки, Мінфіном, Мінреінтеграції, Фондом держмайна та іншими заінтересованими органами влади питання щодо внесення змін до законодавства для передачі майна, яке тимчасово знаходилось в управлінні Федерації профспілок України, заарештовано та передано до АРМА, в управління виконавчої гілки влади та порядку його фінансування з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом.

Детальніше список об’єктів на сайті Міністерства економіки.