Безробіття в Україні: експерт побачив позитив у Бюджеті щодо збільшення робочих місць

Дата: 28.11.2024 15:33

Закладені в бюджет наступного року соціальні стандарти, на жаль, залишаються приблизно на рівні поточного року - через відсутність джерел додаткових надходжень в умовах війни, що триває, і необхідності спрямовувати основні кошти бюджету на потреби оборони.

Так, прожитковий мінімум залишено на рівні 2920 гривень. Мінімальна зарплата – 8 000 гривень. Мінімальна погодинна оплата праці – 48 гривень.

Незмінним залишається і розмір мінімальної пенсії – 2361 гривня. Щоправда, уряд обіцяє індексувати пенсії у березні.

Середня по року зарплата до вирахування податків і зборів очікується на рівні 24,4 тис. гривень, за рівня безробіття – 17,7%.

Саме на безробітті економіст Андрій Новак зосереджує особливу увагу і зауважує позитивну тенденцію, пише "Голос Today".

"Один цікавий показник – безробіття. Уряд прогнозує, що він трошечки зменшиться, там, приблизно, на відсоток. Але це також говорить про те, що збільшені бюджетні статті, наприклад, в оборонний сектор, вони будуть провокувати збільшення робочих місць по різних секторах. Ну перш за все в оборонному секторі, але і в енергетиці, тому що ліквідувати наслідки, робити ремонти, демонтаж, монтаж, це все вимагає більше робочої сили. Ну, і таким чином в різних секторах будуть умови для більшої кількості робочих місць", - пояснив він у коментарі ГолосToday. 

Є ще одна стаття, яка направлена на невеличке економічне зростання і зменшення безробіття. В бюджет пропонують закласти 150 млн гривень на підтримку українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну.

Андрій Новак вважає, що повернення українців з-за кордону до завершення війни не матиме масового характеру. 

"Повертаються ті, хто не знайшов собі місця в країні перебування: не знайшов там нормальної роботи, яка дає якусь можливість планувати своє майбутнє. Ті ж українці, які вже живуть більш-менш так, що можна планувати своє життя і життя дітей, ці українці, на жаль, переважно не повернуться. Але все-таки певний відсоток повернення буде", - зазначив експерт. 

З його слів, це може спонукати до певного невеличкого мікро-економічного поштовху для росту. 

"Багато українців, які пожили, попрацювали за кордоном, вони побачили, як можна працювати інакше, побачили якийсь трошки вищий рівень, в тому числі корпоративних відносин між роботодавцем і найманим працівником. Ну і багато українців, працюючи найманими працівниками за кордоном, повертаючись в Україну, починають власну справу. І це також є поштовх для економічного росту", - резюмував економіст.