БПД

Безкоштовне протезування та інші засоби реабілітації: як отримати

Дата: 20.03.2023 15:09

Кожного дня українці, як цивільні так і військові, зазнають мінно-вибухових травм та важких поранень, які нерідко призводять до ампутації кінцівок. Як результат - за рік повномасштабної війни в Україні значно зросла кількість осіб, які потребують протезування. Отож, постає питання: чи можуть військові та цивільні, що постраждали від воєнних дій, отримати безкоштовне протезування та інші допоміжні засоби реабілітації. 

Мобінг – дискримінація чи просто непорозуміння на робочому місці

Дата: 23.02.2023 10:04

Повага до гідності і самовираження кожної людини у всіх сферах її життєдіяльності – основа будь-якого цивілізованого суспільства. Зокрема, у трудових відносинах не має місця дискримінації за статтю, національністю чи якимись іншими ознаками, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. 

Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом — це не тільки зґвалтування: роз’яснення від системи БПД

Дата: 20.02.2023 11:54

Що таке сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом

Це будь-які дії сексуального характеру, що вчинені окупантами відносно мирного населення, незалежно від віку чи статі постраждалих.

Які це можуть бути дії:

  • зґвалтування;

  • тортури із заподіянням шкоди статевим органам;

  • каліцтво жіночих або чоловічих статевих органів;

  • примушування до зайняття проституцією;

Що таке медіація і як вона реалізовується?

Дата: 15.12.2022 14:40

Виникнення конфліктних ситуацій спонукує суспільство знаходити шляхи їх вирішення. Серед можливих варіантів подолання конфлікту і процедура медіації, яка все частіше використовується в Україні. Її суть полягає в участі посередника, який допомагає сторонам конфлікту налагодити  процес комунікації, проаналізувати ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли знайти той варіант рішення, який може задовольнити інтереси всіх учасників. 

Правовий статус викривачів корупції

Дата: 09.12.2022 22:38

Корупція - це іржа, яка псує міць держави, роз'їдає моральні устої суспільства. Саме тому людина, що докладається до її викривання, повинна бути захищеною.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що викривач у зв’язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення має право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме:

1) захист від обвинувачення;

2) здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

В умовах воєнного стану з’явилися нові шахрайські схеми: що вигадують злочинці та як не потрапити "на гачок"

Дата: 29.11.2022 10:10

В умовах воєнного стану з’явилися нові шахрайські схеми, повіривши у які, люди втрачають кошти та наражають себе на небезпеку.

Серед найпоширених схем:

– «збір коштів для військових» – шахраї під виглядом волонтерів збирають гроші на амуніцію, лікування чи інші необхідні для військових речі, проте привласнюють усі донати собі. У цьому випадку поліція закликає громадян довіряти лише перевіреним благодійним організаціям або державним спеціальним рахункам, перевіряти правильність назв сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані.

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно допомогу юриста або адвоката, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги

Дата: 28.11.2022 16:18

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно допомогу юриста або адвоката, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги.

Однак першим кроком у боротьбі з домашнім насильством є розуміння, що відбувається саме домашнє насильство. Для нього характерна повторюваність, інколи воно може тривати десятиліттями.

Домашнє насильство можуть вчиняти:

Що таке відновне правосуддя і як воно допомагає неповнолітнім українцям

Дата: 25.11.2022 11:18

Юнацький максималізм, надмірна емоційність і категоричність підштовхують підлітків до необачних вчинків. Скоєні крадіжка чи хуліганство можуть зіпсувати життя дитині і привести до кримінальної відповідальності. Але є інший спосіб вирішення конфлікту з законом – відновне правосуддя.

Так, відновне правосуддя – це примирення неповнолітнього правопорушника з потерпілим та відновлення його соціальних зв’язків із суспільством, воно в рівному обсязі забезпечує права як потерпілої особи, так і неповнолітньої особи, що скоїла кримінальне правопорушення.

Як встановити факт смерті на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій?

Дата: 17.11.2022 10:04

Як встановити факт смерті на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій?

Про це розказала завідувачка сектора Криничанське бюро правової допомоги Надія Федориненко у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Криничанської селищної ради.

Підписка на БПД