БПД

Порядок встановлення інвалідності: детальне роз'яснення від фахівців БПД

Дата: 14.05.2024 09:54

Інвалідність – міра втрати здоров’я у зв’язку із захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження життєдіяльності особи, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Розпочався стратегічний форум щодо впровадження механізмів доступу до позасудових способів врегулювання спорів через систему БПД

Дата: 10.05.2024 13:48

В Києві проходить стратегічний форум «Забезпечення доступу до позасудового врегулювання спорів через систему безоплатної правничої допомоги: відповідь на виклики воєнного стану».

Мета – напрацювати стратегію розвитку діяльності системи БПД на 2024-2025 роки для впровадження механізмів доступу до позасудових способів врегулювання спорів, зокрема медіації.

Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства

Дата: 06.05.2024 16:57

Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.

Домашнє насильство може мати різні форми: розрізняють фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство. Кривдником може бути не тільки один з подружжя, але й інші члени родини чи родичі – діти, онуки, батьки.

Хто має право на безоплатну вторинну правничу допомогу з усіх правових питань

Дата: 02.05.2024 16:09

Безоплатна вторинна правнича допомога — вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Окремі категорії осіб, що визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу:

Через 23 роки жінка звернулась до суду по встановлення факту свого народження

Дата: 17.04.2024 15:41

Марина – 23-річна ромка. Її мати не оформила їй свідоцтво про народження вчасно. Згодом мати померла, а про батька нічого не відомо. Так Марина і росла — без рідні та документів.

Нині Марина вже доросла жінка, живе з чоловіком та має дітей. Але з документів у неї тільки довідка громадської організації «Товариство ромів Берегівщини «Романі БАХ», яка з дитинства піклується про її долю та надає різну підтримку. Цією довідкою засвідчено, що Марина народилась в 2001 році у пологовому відділенні Центральної районної лікарні м. Берегове.

Що нового у ЗУ «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (порівняльна таблиця)

Дата: 17.04.2024 10:10

16 січня 2024 року прийнято зміни до ЗУ “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, які стосуються порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку. 

Система безоплатної правничої допомоги випустила збірку з прикладами допомоги людям з інвалідністю

Дата: 16.04.2024 16:52

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2024 році — 6056 грн), можуть отримати безоплатно усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги (БПД).

Це такі послуги як:

- юридичні консультації

- допомога зі складенням документів

- представництво інтересів у суді.

Порядок оголошення осіб померлими чи безвісно відсутніми

Дата: 03.04.2024 19:41

Якщо з людиною втрачено зв’язок і протягом тривалого часу не вдається встановити її місцезнаходження, за рішенням суду її можна визнати безвісно відсутньою чи померлою. Це необхідно для врегулювання майнових питань та захисту осіб, яких мала би утримувати зникла особа.

Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом 1 року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Система безоплатної правничої допомоги представила звіт про роботу у 2023 році

Дата: 15.03.2024 16:28

Система БПД представила звіт про роботу у 2023 році.

Цифри та факти

Упродовж 2023 року система БПД надавала правничу допомогу очно та

дистанційно. Очно юристи приймають у бюро правничої допомоги та під

час роботи консультаційних пунктів доступу. Загалом зареєстровано понад 563,6 тис. звернень до цих точок доступу.

Також розвивалися канали отримання послуг дистанційно: телефоном та

онлайн. Так, за рік опрацьовано понад 322 тис. телефонних дзвінків, що

Підписка на БПД