БПД

Підйомна допомога: що це таке та як військовослужбовцю її отримати (покроковий порядок та зразок рапорту)

Дата: 05.11.2023 17:28

Грошове забезпечення та соціальний захист військовослужбовців є актуальними питаннями, які часто виникають під час служби в Збройних Силах.  При виконанні своїх обов’язків військовослужбовці можуть зустрітися із ситуаціями, які пов’язані з переїздом на нове місце служби, передислокацією військових підрозділів або зарахуванням на навчання до військового навчального закладу. Однак, чи пропонується грошова допомога у таких випадках?

Юристи системи БПД допоможуть підліткам з 14 років звернутися до суду щодо неналежного батьківського виховання

Дата: 31.10.2023 10:26

Батьки або люди, які їх замінюють (опікуни чи піклувальники), зобов’язані піклуватися про дітей: виховувати їх, дбати про їхнє здоров’я, фізичний та духовний розвиток, захищати їхні права. Та що робити, якщо батьки ухиляються від своїх батьківських обов’язків, порушуючи в такий спосіб права дитини?

Перелік головних обовʼязків батьків щодо дітей визначено у Сімейному кодексі України (ст. 150). Батьки або люди, які їх замінюють, насамперед повинні:

У Києві можна отримати безоплатну правничу допомогу жестовою мовою

Дата: 19.10.2023 14:15

Люди з порушеннями слуху можуть безоплатно отримати допомогу юриста з перекладом жестовою мовою. 

Послугу перекладу можна отримати щопонеділка з 14:00 до 18:00 у бюро правничої допомоги за адресою: Київ, вул. Єреванська, 32 (мапа). Уточнити деталі можна за номерами: +380(44)593-9760, +380(96)593-9760, +380(73)593-9760. 

Які послуги надають у бюро

Діти з 14 років можуть самостійно звертатися по допомогу до юристів з питань позбавлення батьківських прав

Дата: 12.10.2023 15:09

Батьки зобов’язані піклуватися про своїх дітей. Але що робити, коли вони не виконують свої обов’язки щодо дитини або навіть шкодять їй? Тоді може постати питання про позбавлення батьківських прав. Як відбувається цей процес та як підлітку отримати допомогу юриста, розповідаємо далі.

Позбавлення батьківських прав – це складна процедура. Це питання можна розвʼязати лише в судовому порядку.

Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи?

Дата: 05.10.2023 16:24

Понад 10 тисяч ветеранів війни та військовослужбовців звернулися до системи безоплатної правничої допомоги від початку 2023 року. Серед поширених питань цієї категорії клієнтів – підстави звільнення з військової служби, порядок переведення до іншої військової частини, а також ті, що стосуються сімейних правовідносин, зокрема стягнення аліментів, розлучення, оформлення спадщини. Розповідаємо, як учасникам бойових дій отримати безоплатну правничу допомогу та в яких випадках може допомогти система БПД. 

Як юристи системи БПД надають правничу допомогу близьким родичам зниклих безвісти

Дата: 27.09.2023 18:49

До юристів системи безоплатної правничої допомоги дедалі частіше звертаються близькі зниклих безвісти українців — як військових, так і цивільних. Цього року таких звернень було майже 1000.

Система БПД допомагає встановлювати факти, що мають юридичне значення

Дата: 31.08.2023 20:27

Що робити, коли факт є — а документів про це немає? Вони втрачені і відновити їх неможливо чи ніколи не видавалися і отримати їх немає змоги. 

Тоді потрібно звертатися до суду та надавати докази, що цей факт справжній. Після отримання позитивного рішення суду можна буде звертатися до відповідних органів, щоб отримати потрібні документи.

Як працюють чергові частини системи БПД під час повітряних тривог?

Дата: 02.08.2023 08:52

Усі затримані мають право на захист. Якщо людину затримали, вона має право до першого допиту на конфіденційне побачення зі своїм захисником (адвокатом). До зустрічі з адвокатом затримані мають право не давати ніяких показів  і не підписувати жодних документів.

Як засудженому отримати безоплатну правову допомогу — розʼяснення від системи БПД

Дата: 28.07.2023 13:24

Кожна засуджена людина в Україні має право на безоплатну правову допомогу — консультацію чи інформацію, допомогу в складенні документів чи представництво інтересів у суді. Щоб отримати такі послуги, достатньо звернутися до системи безоплатної правової допомоги.

Чи можуть діти самостійно отримати безоплатну юридичну допомогу і з якого віку?

Дата: 24.07.2023 16:38

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» усі діти є субʼєктами права на вторинну правову допомогу. Сьогодні, щоб отримати таку послугу в системі БПД, законний представник дитини повинен звернутися до бюро правової допомоги за місцем проживання чи перебування. До звернення про надання вторинної правової допомоги необхідно додати свідоцтво про народження дитини.

Підписка на БПД