Керуючий партнер і адвокат ЮК "Winner" Ігор Ясько розповідає про небезпеки та ризики для бізнесу запропонованої реформи спрощеної системи оподаткування.
Розглядається кілька варіантів реформування:
- розробка певних критеріїв пов'язаності, за якими можна визначити участь підприємців-фізосіб у подібних схемах. Скажімо, коли один і той самий бухгалтер обслуговує відразу кілька ФОП з ідентичною діяльністю з надання послуг одній й тій ж юрособі, або коли підприємець фактично господарську діяльність не веде, а його взаємовідносини з компанією дуже нагадують трудові.
- заборона ФОП третьої групи єдиного податку працювати з юридичними особами. Але Гетманцев вважає цей варіант занадто радикальним.
Це буде відбуватися з одночасним злиттям зарплатних податків (ПДФО та ЄСВ) та зменшенням ефективної ставки до 25% (на сьогодні вона становить 42%.).
У 2023 році Україна виконає зобов'язання, які взяла на себе у рамках нового меморандуму з МВФ: це скасування пільгової ставки на рівні 2% для третьої групи ЄП, поновлення повноцінних податкових перевірок, повернення штрафів за невикористання касових апаратів (РРО), вдосконалення системи спрощеного оподаткування в цілому та запуск автоматичного обміну податковою інформацією. Також буде повноцінно впроваджено електронну акцизну марку, яка дозволить відстежувати та контролювати обіг усіх підакцизних товарів. Основні зміни податкових відносин пов'язані з діджиталізацією податкового адміністрування, концепція якої найближчим часом буде презентована.