ДБР повідомило про підозру у держзраді заступнику командира 501 батальйону морпіхів, які боронили Маріуполь

Дата: 16.05.2023 13:10

ДБР повідомило про підозру у держзраді заступнику командира 501 батальйону морпіхів, завдяки якому 277 військових, які боронили Маріуполь, опинились в російському полоні.

Як зазначають деякі ЗМІ мова йде про Костянтина Безсмертного.

У ДБР зазначили, що з кінця лютого 2022 року військовослужбовці цього батальйону здійснювали оборону міста Маріуполь, а вже у квітні цього ж року російські пропагандистські ЗМІ повідомили, що начебто морпіхи 501 батальйону добровільно здалися у полон в оточеному Маріуполі..

Однак, слідством було встановило, що насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік ворога. Він вступив у змову з росіянами та фактично вмовив командира здатися. Користуючись важкою ситуацією, в якій опинилися сили оборони в Маріуполі, зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям батальйону був відданий наказ на передислокацію, а насправді їх переправили до «днр». Військових ввели в оману, й тому вони не усвідомлювали й не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон.

З огляду на це ДБР ухвалило рішення щодо закриття проваджень відносно 277 військовослужбовців 501 ОБМП за підозрою у дезертирстві. Це, зокрема, дає підстави уповноваженим органам відновити порушені права полонених морпіхів щодо виплат їх родичам.

Крім того, слідство встановило, що начальник речової служби тилу 501 ОБМП продовжив свою зрадницьку діяльність і після його диверсії в Маріуполі, переїхавши до рідного Бердянська він знову почав агітувати українських військових переходити на бік ворога та за винагороду надавати йому відомості щодо розміщення сил та засобів оборони України. Так, було встановлено принаймні три подібні факти протягом квітня-червня 2022 року.

Наразі, начальнику речової служби тилу 501 ОБМП ВМС Збройних Сил України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі.

Відео ДБР