Електричний чи звичайний — який чайник обрати

Дата: 20.06.2022 14:56

Для когось ритуал приготування чаю розпочинається із запалювання вогню під чайником та очікування звукового сигналу. А хтось вважає, що зручніше, коли пристрій виключається автоматично при закипанні води. Справа в тому, що в цій ситуації всі по-своєму праві, бо і звичайний, і електричний чайники мають свої переваги та недоліки. Стаття розкаже детально про всі характеристики приладів, які міцно влаштувалися на всіх кухнях світу. 

Звичайний чайник 

Чайник для підігріву на плиті може бути виготовлений з нержавіючої сталі, алюмінію, емальованого металу, склокераміки або скла. На сучасному ринку представлена велика різноманітність цього виду посуду, що дозволяє легко підібрати варіант, який точно впишеться в інтер'єр кухні. 

Переваги 

 1. Є універсальні моделі, які сумісні з усіма видами плит: електричними, газовими та індукційними. 
 2. Вода всередині охолоджується повільно. Особливо це стосується товстостінного металевого посуду. 
 3. Переважна більшість моделей має вбудований свисток. Голосний звуковий сигнал завжди нагадає, що настав час зняти чайник з плити. 
 4. Доступна ціна. Звичайно, на вартість впливає матеріал виготовлення, об'єм та дизайн, але все одно мова йтиме про низький або середній ціновий сегмент. 

Велике різноманіття варіантів зовнішнього вигляду такого посуду точно можна віднести до списку переваг. 

Недоліки 

 1. Для користування необхідна плита. 
 2. Треба стежити за приладом та вчасно його вимикати. Википання води може призвести до псування. 

Електричний чайник 

Найчастіше такий посуд виготовляють з безпечного харчового пластику, який стійкий до впливу високої температури. Але не всі виробники так дбають про своїх покупців, тому прилад сумнівної якості може “ділитися” з водою смаком і ароматом низькоякісного пластику. Щоб цього запобігти, обирайте для покупки перевірені магазини. Широкий асортимент електрочайників представлений в магазині Алло в Кривому Розі, а кожна одиниця товару має сертифікат якості. 

Також популярністю користуються моделі, виготовлені з нержавіючого металу, кераміки або скла. Для такого посуду не потрібна плита, достатньо поставити його на підставку та включити нагрів. Швидкість закипання напряму залежить від потужності та літражу. 

Переваги 

 1. Може використовуватися в будь-якому місці, де є розетка. 
 2. Відключається автоматично. 
 3. Вода закипає швидше. 
 4. Зручний у використанні — рівень води в резервуарі показує спеціальний датчик. 
 5. Більш безпечний у використанні для дітей — не треба запалювати газ, не забудуть вимкнути тощо. 
 6. Наявність додаткових функцій — підсвітка, керування по Bluetooth, виставлення температури нагріву та інше. 

Щодо дизайну електричних чайників, тут теж практично немає обмежень. 

Недоліки 

 1. При відключенні електроенергії прилад стає марним. 
 2. Ціна. Якщо порівнювати зі звичайним, то електричний чайник коштує більше. 

Якщо провести аналіз споживання ресурсів — газу та електроенергії — витрати приблизно рівнозначні. Тому вибір, купувати звичайні чи електрочайники у Кривому Розі, залежить виключно від власних потреб і вподобань.