Генпрокурор затвердив стратегічний план кримінального переслідування за міжнародні злочини

Дата: 19.09.2023 09:26

Генпрокурор Андрій Костін затвердив Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у сфері кримінального переслідування за міжнародні злочини.

Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у сфері кримінального переслідування за міжнародні злочини на період 2023-2025 років розробили представники Офісу Генпрокурора спільно з провідними міжнародними та вітчизняними експертами.

Цей системний документ покликаний забезпечити належну координацію органів прокуратури та досудового розслідування на наступні три роки. Він визначає спільні цілі та пріоритети для здійснення правосуддя щодо злочинів, вчинених в умовах міжнародного збройного конфлікту на території України, шляхом ефективного розслідування, притягнення винних до кримінальної відповідальності та справедливого суду.

Стратегічний план визначає бачення, принципи та стратегічні цілі. Серед них структурований підхід до кримінального переслідування за міжнародні злочини, підвищення спроможності органів досудового розслідування та прокуратури, належна підтримка та захист потерпілих і свідків, стійке партнерство та ефективна взаємодія з Міжнародним кримінальним судом, іноземними партнерами та громадянським суспільством.

Реалізація Стратегічного плану сприятиме кримінальному переслідуванню із застосуванням відповідних судових процедур осіб, які мають бути притягнуті до відповідальності за міжнародні злочини. Це також сприятиме впровадженню компенсаційних та інших засобів правового захисту і заходів підзвітності як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні.

Деталі на інфографіці.

За інформацією ОГП