Голові столичної ВЛК повідомлено про підозру у підробленні довідок для виїзду військовозобов’язаних за кордон

Дата: 25.08.2023 12:27

Повідомлено про підозру голові ВЛК Подільського ТЦК та СП у сприянні незаконному переправленню чоловіків призовного віку через державний кордон України шляхом підроблення документів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Про це повідомляють в Офісі Генпрокурора.

Так, за даними слідства, підозрюваний разом із спільниками допомагав виготовляти довідки про непридатність чоловіків до проходження військової служби з подальшим зняттям з військового обліку, що надавало підстави для перетину державного кордону України військовозобов'язаними.

Вартість послуги з виготовлення таких фальсифікованих медичних документів становила від 3 до 4 тис доларів США з особи.

Загалом до схеми були залучені 9 осіб, які підшуковували охочих уникнути мобілізації, а також особи, які безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів – працівники медичних установ столиці, члени військово-лікарських комісій.

Було організовано підготовку та видачу чоловікам призовного віку документів з фальшивими діагнозами для визнання їх непридатними для військової служби.

Діяльність групи була викрита під час чергової підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошових коштів.

Як повідомляється, раніше за результатами слідчих дій у лютому 2023 року голові ВЛК Оболонського ТЦК та СП, а також 6 лікарям було повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, у тому числі трьом з них - у складі організованої групи. Під час подальшого розслідування правоохоронці встановили причетність до цього кримінального правопорушення голови ВЛК Подільського ТЦК та СП у м. Києві.

12