адміністративна відповідальність

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку

Дата: 10.06.2024 12:15

Військовозобов’язані за певних умов можуть не підлягати відповідальності за порушення правил військового обліку за статтею 210 КУпАП та за порушення законодавства про мобілізацію за статтею 210-1 КУпАП. 

Відповідні умови передбачає новий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію №3696-IX (законопроект 10379 про заочні штрафи), який набув чинності 19 травня.

Врегульовано питання адмінвідповідальності батьків за невиконання обов'язків

Дата: 09.05.2024 18:50

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення зміни до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей» (проект Закону України реєстр. № 9390).

У повістці має стояти підпис особи, якій вона призначена - рішення суду

Дата: 07.05.2024 09:55

Норми поки що чинного законодавства вимагають, щоб повістка була вручена особисто і підписана особою, якій вона призначена.

Повістка має відривну частину розписку про те, що повістка про виклик у визначений час до відповідного районного (міського) ТЦК, одержана певним громадянином із засвідченням його особистим підписом (Додаток 11 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487).

Штраф за неявку за повісткою до ТЦК пропонують збільшити до 204 тисяч грн - законопроект

Дата: 05.04.2024 19:53

Верховна Рада на найближчому пленарному засіданні, яке заплановано на 10-11 квітня, планує розглянути законопроект про позбавлення волі до 5 років за відмову від медогляду та штрафи до 204 тисяч грн за неявку до ТЦК.

Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

Штраф за ст. 130 КУпАП для водіїв електросамокатів: неоднозначна судова практика

Дата: 13.02.2024 16:30

Судова практика поки не виробила єдиний підхід щодо можливості притягнення до адмінвідповідальності осіб, які керують електросамокатами за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння).

Про це зазначає адвокат Роман Сімутін і додає, що на практиці спостерігаються протилежні рішення.

Так, є рішення на користь кермувальників електросамокатів:

ТЦК не має права виносити постанови про порушення правил військового обліку - рішення суду

Дата: 26.01.2024 13:11

ТЦК та СП не мають права виносити постанови про порушення правил військового обліку, якщо ви не поновлювали свої дані протягом п’яти років.

Про таке рішення суду розповів адвокат Роман Сімутін.

Також він додав, що суд з посиланням на практику Верховного суду, зазначив, що порушення процедури притягнення особи до відповідальності є підставою для закриття справи.

Рішення, як повідомляє адвокат, вже вступило у законну силу.

Обставини справи

Адміністративна відповідальність за порушення комендантської години: законопроєкт проголосовано в першому читанні

Дата: 09.12.2023 20:55

Верховна Рада України схвалила в першому читанні Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години.

Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий

Зокрема, проєкт Закону передбачає такі штрафи за порушення: 

Штрафи за неявку за повісткою до ТЦК та СП: процедура розгляду справ та судова практика

Дата: 05.12.2023 13:57

ТЦК та СП мають право розглядати справи та накладати стягнення (штрафи) за трьома статтями КУпАП, зокрема й за статтею 210-1 КУпАП.

Дуже розповсюдженим є наступний сценарій: при візиті до ТЦК та СП військовозобовʼязаному видають папірець з реквізитами та написаною сумою штрафу але це не відповідає законодавству! 

Процедура має бути такою:

За забруднення пішохода брудом з калюж водія можна покарати: як це зробити?

Дата: 14.10.2023 09:19

Осінь вже у самому розпалі і вже у багатьох містах України дощить. Чи можна притягнути до відповідальності водія, якщо автівка забризгала брудом пішохода? Окремої статті в КУпАП щодо забруднення пішохода брудом з калюжі немає, тож поговоримо у рамках цивільного законодавства України.

Насамперед у подібній ситуації потрібно визначити в чому потерпіла особа вбачає завдану таким випадком шкоду. ЦК України передбачає відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

В Україні хочуть запровадити штрафи для закладів, які працюють у комендантську годину

Дата: 12.10.2023 13:56

МВС разом із народними депутатами підготували та направили в Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності законопроєкт, який вносить зміни щодо відповідальності за порушення комендантської години закладами. 

Зокрема, документом пропонується:

Підписка на адміністративна відповідальність