автофіксація порушень ПДР

Нові правила фіксації перевищенні швидкості: депутати ініціювали зміни до КУПАП та ЗУ "Про дорожній рух"

Дата: 23.02.2024 22:02

У Верховній Раді України було зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону «Про дорожній рух», ціллю якого називають підвищення безпеки на дорогах.

Документ підготовлено нардепами від партії «Слуга народу» за участі представників Міністерства внутрішніх справ і Нацполіції.

У разі прийняття законопроєкту, ЗУ «Про дорожній рух» передбачатиме нові правила автоматичної фіксації порушень на дорозі, серед яких:

До уваги водіїв! З 11 серпня розпочнуть роботу ще 50 комплексів автоматичної фіксації порушень ПДР

Дата: 10.08.2023 19:54

Як повідомляють в МВС відзавтра починають працювати додаткові 50 камер автофіксації порушень ПДР: 31 камера раніше працювала (до повномасштабного вторгнення рф)і наразі відновить роботу, а ще 19 приладів контролю запрацюють вперше.

Загальна кількість приладів фіксації від 11 серпня 2023 року буде 215.

Запускаються вперше:

м. Бердичів (1 комплекс)
● вулиця Одеська, 27, напрямок спрямування приладу вулиця Волочаївська

В Україні змінились Правила перевірки водіїв на наявність в крові алкоголю: що потрібно знати?

Дата: 14.07.2023 08:47

В Україні були внесені зміни до процедури перевірки водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Зміни стосуються саме процедури, а не допустимої норми проміле.

Деталі повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, суттєвою зміною в нових правилах є те, що для документування стану сп'яніння водія більше не потрібні два свідки. Натомість доказом буде достатньо відеозапису з нагрудної камери поліцейського.

ДО УВАГИ ВОДІЇВ: завтра в Україні запрацюють нові камери автофіксації

Дата: 27.04.2023 15:40

З 28 квітня на українських дорогах розпочнуть роботу ще 39 комплексів автоматичної фіксації перевищення швидкості.

Про це нагадує Ти ж юрист.

Переглянути розташування камер на карті можна за посиланням.

Судова практика щодо штрафів за порушення, зафіксованих WIM-системами в автоматичному режимі

Дата: 22.03.2023 16:19

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України від 05.04.2001 № 2344-III «Про автомобільний транспорт».

У відповідності до ч. 12 ст. 6 Закону № 2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Суд скасував штраф водію за перевищення швидкості, зафіксоване в автоматичному режимі: деталі справи

Дата: 28.10.2022 16:57

Суд скасував штраф водію, бо автофіксація перевищення швидкості не має сенсу без прив’язки до місця порушення та без попереджувального знака.

Автофіксація швидкості руху автомобіля, здійснена без співставлення з дорожніми знаками, іншими об`єктами, які б вказували на те, що транспортний засіб на момент фіксації рухався у певному населеному пункті чи ділянці траси, не має сили доказу.

Відповідальність за перевищення швидкості повинен нести водій, а не власник авто - рішення суду

Дата: 01.08.2022 15:10

Шостий апеляційний адміністративний суд виніс дуже важливе в якості прецеденту судове рішення.

Так, власнику автомобіля Toyota Land Cruiser прийшов штраф за перевищення швидкості, зафіксований в автоматичному режимі.

Однак, власник транспортного засобу довів в судовому порядку, що в цей час автомобілем користувалися інші особи.

Більше того, суди наголосили на тому, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, тому притягнення до відповідальності власника автомобіля, а не водія – є незаконною. 

До уваги водіїв! В Україні повертається фіксація порушень ПДР в автоматичному режимі (адреси камер)

Дата: 16.05.2022 11:30

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що з 16 травня в Україні, там де це можливо і безпечно, запрацюють прилади фіксації правопорушень, які контролюватимуть дотримання вимог ПДР в автоматичному режимі.

Фантоми ДПС на дорогах | Коротко про головне

Дата: 14.02.2022 16:03

Поліцейські автомобілі-«фантоми» приховано фіксують порушення швидкісного режиму на українських дорогах. За кермом автомобіля сидять інспектори патрульної поліції під час виконання, у поліцейській формі, з жетонами та шевронами.

«Фантоми» малопомітні на дорозі, рухаються в загальному потоці автівок і не мають розпізнавальних знаків. Вони фіксують порушення швидкісного режиму в обох напрямках дорожнього руху.

Підписка на автофіксація порушень ПДР